Google Aramalarda Bulmadığınızı Bulun

0
1431

Google İnternet’te arama yapma için şuanda üst düzey arama motoru web site aracıdır. Bir çok web uzmanına göre uzun seneler böyle devam etmesi beklenmektedir. Google’nin aslında bir çok şeyi arama yaptığında ne yazık ki göstermiyor. Google aramalarında olmayan İnternet’te arama yapmak için bazı alternatif sitleri isimlerinden kısaca bahsedeceğim.

Web sitelerinde bir arama yapmak istediğimizde herkesin ilk tercihi Google’dir. Kimsenin aklına bu yanlış bir şey olduğu gelmez. Ancak Google, bir dosyayı bulmak için bilgisayarınızda ve bulut hesaplarınızda arama yapamaz. Google, kendisini ayarladığınız dille de kısıtlar. Devasa Google şirketin reklam geliri elde etmeleri karşılığında veri dağıtarak daha büyük olmamasına da katkıda bulunuyoruz.

Şimdi alışkanlığımızın yerine daha faydalı bir alışkanlık yapacak Google gibi sitelerden bahsedeceğim.

Google Aramalarda bulmadığınızı bulan siteler

2lingual.com

Google arama yaptığınızda iki dilli arama yapamazsınız. Aynı anda iki dilde arama yapmak mümkün değildir. Rakip arama motorları ile birden çok dili arama yapma imkanı verirler. Aynı anda iki dilli arama yamak için 2lingual.com kullanabilirsiniz.

Çok çeşitli diller arasından seçim yapabilir ve arama sonuçlarını yan yana alabilir. Bu site ile kısa sürede oldukça iyi çalıştığını kesin olarak görebilirsiniz.

Hopely.org

Hayır kurumlarına yardım etmek istiyorsanız, Hopely.org kullanmalısınız. Sitenin amacı başkalarına yardım ile tasarlanmış bir arama motorudur. Sitede bir şey aradığında Hopely biraz para kazanıyor ama bu kazancın yarısı çeşitli kuruluşlara veriyor.

Sitede, sadece üç hayır kurumları mevcuttur ve onlar sırasıyla Dünya için Ekmek; Bread for the World, Sınır Tanımayan Doktorlar; Doctors Without Borders ve Dünya Çapında Fon; World Wide Fund vardır.

Millionshort.com

Google Arama’da bir şey aradığınızda, ilk sayfa en iyi web sitelerinden gelen sonuçları verir. Eğer bunun tersini istiyorsan millionshort.com web sitesini kullanabilirsiniz. İnternet’te arama yapmak için her zaman gözden kaçan web siteleri bazı yeni kaynak veriler için bu siteyi tercih edebilirsiniz.

Arama yaptığınızda, araç arama sonuçlarından en iyi 100, 1000, 10.000, 100K veya bir milyon web sitesini ortadan kaldırır. Genellikle büyük arama motoru hizmetlerinden birini kullanırken görülmeyen sonuçlar verir.

Sourceful.co

Google Dokümanlar, herhangi bir Doküman, Sayfa veya Slaytı internet üzerinden genel olarak görüntülenebilir bir dosyaya dönüştürme seçeneği sunar. Kaynak bu dosyaları bulur ve herkesin arayabilirsiniz ortak belgelerin bir kitaplık yapmak için dizinler ekler.

Kaynak kullanan kullanıcılar ayrıca her dosyanın açıklamasını hassaslaştırabilir ve aramayı kolaylaştırmak için etiket ekleyebilir.

Wolframalpha.com

Algoritmalarını, bilgi tabanını ve Yapay Zeka teknolojisini kullanarak uzman düzeyinde ki cevapları hesaplamak için tasarlanmıştır. Sitede dört kategori bulunmaktadır. Matematik Bilim, Teknoloji, Toplum Kültür ve Günlük Yaşam. Bu kategoriler içinde, sorguları bulmasını kolaylaştırmak için çeşitli alt kategoriler vardır.

Google’ı temelli aramayı terk etmeye hazırsanız, bu yazıdaki siteleri mutlaka denemelisiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz