1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Ekran Görüntünüzü Çevrimiçi Kayıt Yapın

Ekran Görüntünüzü Çevrimiçi Kayıt Yapın
0

Bilgisayar ekranınızı etkili bir şekilde kaydetmek istiyorsanız, farklı sayıda ekran kayıt yazılımı ve online ekran kaydedici kullanılabilir. Seçtiğiniz kayıt programının türü tercihlerinize ve eldeki göreve bağlı olacaktır. Aklınızda bulundurmanız gereken online ekran kaydediciye ve ekran kayıt yazılımına sahip olduğumuz gerçeğidir. Her iki program da aynı işi yaparak işlev görse de; İkisi de birbirinden çok farklıdır.

Örneğin, online ekran kaydedici, herhangi bir ekstra uygulamayı veya başlatıcı indirmeye gerek kalmadan ekranınızı çevrim içi kaydedebilen çevrim içi bir programdır. Öte yandan, bir ekran kayıt yazılımı çevrim içi kayıt cihazından farklıdır çünkü ekran kayıt amacıyla harici bir yazılım indirmenize gerektirir.

Video paylaşımlı sitelerden veya web kameranızdan Mac veya PC’nizin önünde video kaydetmek oldukça yaygın hale geldi. Bu amaçla, bir online ekran kaydedici harika bir yardımcı olabilir. Eğer temel bir şey arıyorsanız, o zaman çevrim içi video kayıt programı aramaktan çok daha iyisiniz. Neyse ki, ekran kaydı yıllar içinde oldukça basitleştirildi ve şimdi sadece birkaç tıklama ile yüksek kaliteli videolar kaydetme ve paylaşma seçeneğine sahibiz. İşte tamamen ücretsiz ve indirme gerektirmeyen ilk ücretsiz online ekran kaydedici yazılımların listesini burada bulabilirsiniz. Ekran görüntüsünü çekmek için programsız online olarak bu sitelerden yapabilirsiniz.

Ekran Görüntünüzü Online Kayıt Yapan Siteler

http://www.screencast-o-matic.com

http://szoter.com/launch

Fotofriend.com

Toolster.net

Webcamera.io/tr

Ekran Görüntünüzü Kayıt Yapan Programlar

Son günlerde sesli-görüntülü video çekme programı çok deneme zamanlarım oldu. Bunların içinden en iyi sıyrılan program snagit ses ve görüntü kusursuz olarak muhakkak sizlerin de çok tercih edeceği bir program olacaktır.

Alternatif olarak techsmith-camtasia ve hypercam deneyebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap