Tetris’i Tarayıcıda Çevrimiçi Oynayın

0
2526

Tetris oyunu 1984 yılında piyasaya çıkmasına rağmen hala bağımlılık yapan ve mükemmel zaman geçirebileceğiniz eğlenceli oyunlardan biridir. İnternet web tarayıcınızda Tetris Oyununu çevrimiçi oynamanıza olanak tanıyan Tetris.com sitesi bulunmaktadır.

Tetris oyunu tarayıcınızda oynamak için Tetris.com site sayfasına ulaşın. Bir iki reklama geçince sonra karşınıza çıkan PLAY düğmesine tıklayın. Bundan sonra düşen parçaları doğru şekilde yerleştirmek olacaktır.

Tetris oyunu varsayılan olarak birinci zorluk seviyesinde başlar. Diğer seviyelere de geçebilirsiniz. Fakat LEVEL 1 tıkladığınız da beş ayrı seviye olarak 5,10,15,20 ve 25 zorluk seviyelerinde de oynayabilirsiniz.

Tetris oyununu oynamak çok basittir. Parçaları sola ve sağa hareket ettirmek için klavyedeki ok tuşları ile yapabilirsiniz. Parçaları döndürmek için yukarı ok tuşunu kullanabilirsiniz. Parçayı yavaşça indirmek için aşağı ok tuşunu kullanabilirsiniz. Parçayı hızlı indirmek için boşluk tuşunu kullanmanız gerekir. Fareyi de kullanıp Tetris oyunu oynayabilirsiniz.

Dişli çark simgesine tıklayıp oyuna ayarlamalar yapabilirsiniz. Farenin oyunda kullanımını iptal edebilirsiniz. Farklı ses seçenekleri yapabilirsiniz.

Cep telefonlarında da Tetris oyununu oynayabilirsiniz.

Çocukluğumda atari salonlarında jeton atıp çok oynadım Tetris oyununu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz