En iyi Çevrimiçi Virüs Tarayıcı Siteler

0
3816

Bilgisayarınızı online (çevrimiçi) taramak için ücretsiz  virüs tarayıcı sitelerin kısada olsa açıklamasını sizler için oluşturdum. Bu tarayıcılar bilgisayarınızı virüs taramasından geçirir ve varsa bunları size bildirir. Bu online anti-virüsler önce sisteminize küçük bir aracı yükler ve daha sonra bilgisayarınızı kritik alanlarını taramak için kullanır. Belirli bir tehdidi kolayca tespit edebilir ve bunları kaldırmanıza yardımcı olabilir. Bu çevrimiçi virüs tarayıcılarını kullanarak, solucanlar, virüsler, trojan’lar, kötü amaçlı yazılımlar, casus yazılımlar vb. oluşturulan enfeksiyonlardan kolayca kurtulabilirsiniz.

Bu onlne tarayıcılar, Trend micro, F-Secure gibi güvenilir antivirüs şirketlerinden katkıları bulunmaktadır. Yükledikleri istemcilerin boyutu çok küçüktür ve bilgisayarınızı virüs taraması için kolayca kullanabilirsiniz. İstemciler veya temsilciler bilgisayarınıza başka bir şey yüklemiyorlar ve kaldırdıktan sonra herhangi bir şey bırakmıyorlar.

VirusTotal, Jotti vb. gibi belirli bir dosyayı tarayabilen bazı online virüs tarayıcıları mevcuttur. Ancak, bu makalede bahsettiğim çevrimiçi virüs tarayıcıları, tamamen işlevsel bir antivirüs gibi davranıyor ve bilgisayarınızı tarıyor. Öyleyse, bazı en iyi ücretsiz online virüs tarayıcısının hangilerinin orada olduğunu görelim.

F-Secure Online Scanner

Windows için ücretsiz bir çevrimiçi virüs tarayıcısıdır. Bilgisayarınızda, bellek, C sürücüsü vb. gibi kritik alanlarda virüs taraması yapan küçük bir programdır. Tarama ilerlemesini görebilir ve PC’nizde şüpheli bir şey bulursa o konuda rapor verecektir. Yüklediği istemcinin sezgisel bir arayüzü vardır. F-Secure web sitesinden gerçek zamanlı tanımları kullanır. Bilgisayarınızdan herhangi bir şey bırakmaz ve mevcut virüsten koruma yazılımıyla uyumludur.

House Call

Trend Micro’dan Windows için başka bir ücretsiz çevrimiçi virüs tarayıcısıdır. Tıpkı F-Secure gibi, bilgisayarınızı tarar ve bilgisayarınızda herhangi bir enfeksiyon olup olmadığını algılar. Trend Micro’dan tanımları kullanır ve virüsleri, solucanları, Truva atlarını, casus yazılımları, vb. kolayca kaldırabilir. 32 bit ve 64 bit sürümlerinde vardır. Bu nedenle bilgisayarınıza yüklenen işletim sisteminin türüne bağlı olarak indirebilirsiniz.

SUPERAntiSpyware Online Safe Scan

Kişisel kullanım için ücretsiz olan online bir tarayıcıdır. Yazılım, bilgisayarınızı taramak için çalıştırabileceğiniz taşınabilir bir dosya indirir. Bilgisayarınıza hiçbir şey yüklemiyor. Sadece indirin ve çalıştırın. PC’nizde en son kötü amaçlı yazılımları ve casus yazılımları algılamak için kötü amaçlı yazılım veritabanı güncellemelerinin hazırlanması biraz zaman alabilir. Tarayıcı herhangi bir tehdit bulursa, size bildirir ve kaldırmak için gerekli işlemleri yapar.

ESET Online Scanner

Windows için tamamen farklı bir online virüs tarayıcısıdır. Bir kısıtlaması vardır, yalnızca bir kere kullanabilirsiniz. Tıpkı diğerleri gibi bilgisayarınıza bir aracı indirir ve ardından sisteminizi virüs taramasından geçirir. Bulduğu tüm virüslü dosyaları sisteminizde listeler ve bunları kaldırmak için gerekli işlemleri yapar. Tarayıcı bilgisayarınızdaki zararlı virüsleri tespit etmek için oldukça güçlüdür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz