1. Ana Sayfa
  2. Dijital Kültür

Windows 10’a Benzer Linux Dağıtımları

Windows 10’a Benzer Linux Dağıtımları
0

Microsoft, amiral gemisi ürünü Windows 10’a bir yenisini daha ekledi ve buna Creators Update adı veriliyor. Ancak tüm güncellemelerde olduğu gibi, bu güncelleme bilgisayarınızı önceki sürümden çok daha fazlasını istiyor ve Windows 10’un çeşitli bölümlerinde reklamların görüntülenmesi ve reklamların görüntülenmesinin tüm yeni yollarından bahsetmiyorum. Belki de bu doğru zamandır Linux dünyasına geçmek için. Burada, bilgisayarınızdaki Windows 10’u kolayca değiştirebilen beş Linux dağıtımı listeliyoruz.

Bu aşağıdaki Linux dağıtımlarını bunları Windows’la birlikte aynı sabit disk sürücüsüne veya başka bir sabit disk sürücüsüne yükleyebilirsiniz. Windows yüklemenizdeki bölümleri karıştırmak istemiyorsanız, Linux’u yüklemek için bir ikincil sabit disk sürücüsü kullanmamız önerilir.

Elementary OS

Bu popüler Ubuntu Linux’u temel alan ve yeni başlayan Linux kullanıcıları için tasarlanmıştır . Mac OS görünümünü veren benzersiz bir kullanıcı arabirimi var. Ancak bazı öğeleri Windows’dan ödünç alıyor.

Elementary OS‘u bu; https://elementary.io indirebilirsiniz.

Zorin OS

Bu Linux dağıtımı aynı zamanda popüler Ubuntu’ya dayanıyor. Ayrıca, Windows’dan gelen yeni başlayanlar için tasarlanmıştır. Windows’unkine çok benzer bir kullanıcı arabirimine sahiptir. Hatta Windows’da genellikle bulunan programlar vardır. Windows programlarını Wine emülatörü vasıtasıyla çalıştırabilir.

Zorın os’u bu url’den https://zorinos.com indirebilirsiniz.

Chalet OS

Bu, Xubuntu’ya dayalıdır ancak Windows’un kendisini kullanıyormuş gibi görünür. Yeni başlayanlar için tasarlanmıştır ve çok düşük seviyeli GPU’lara sahip nispeten daha eski bilgisayarlarda bile çalıştırılabilir. Linux’la ilk defa kullanoyorsanız belki de bunu denemelisin. Aşağıdaki tıklanabilir linkten indirebilirsiniz.

https://sites.google.com/site/chaletoslinux/home

Yazar Hakkında

Yorum Yap