İmei Numarası Hakkında Bilmeniz Gerekenler

0
3418

İmei numaraları İnternet ortamında gizem ve paranoya kaynağıdır. Bu rakamlar genellikle telefonları ile ilişkili olsa da, bu cihazlar için özel değildir.

İmei numarası

Uluslararası mobil cihaz imliği istasyon numarası (imei) karasal hücresel ağlar kullanan bir cihazı tanımlamak için kullanılan bir sayıdır. Karasal hücresel ağ denir.Cep telefonu cep taşıyıcı tarafından sağlanan bir İnternet bağlantısı eriştiğinizde kullandığınız ağıdır.Bağlamak için, antenler değil, uydular kullanır, “karasal” denir.

İmei standart herhangi bir karasal hücresel ağ aygıtı için kullanılan bu yana, bu 3g/4g tablet, bilgisayarımıza kablosuz İnternet kartları ile dizüstü bilgisayarlar ve diğer mobil ekipman da bu numaraları ile etiketlenmiş anlamına gelir. Bir çift sim olsa da, her sim yuvası için iki İmei numaraları olur.

İmei numarasının amacı

Mobil cihazlar tanımlamak ve ana amacı hırsızlığı önlemek içindir.Mobil cihaz evrensel ortamda tespit edilebilir .Telefonda sİm kartı değiştirilse bile yinede tespit edilir. İmei numaraları telefona zarar vermeden donanım içine sabit bir şekilde kodlanır. Bu imei kodu kara ve ağ dışında kilitleyebilir. Daha sonra, aynı şeyi diğer hücresel ağlar söyler.

Takip ediliyor muyuz?

İmei numarası için kişisel kimlik çeşit eklenmez. Hükümet imei numarası arama emri sizi takip edebilir.Sim kart takas olsa bile, yine de takip edilebilir. Hackerlar sizi takip edebilir.

Bütün mobil cihazlar imei numaraları var mı:

Bazı cihazlarda imei numaraları yok.Dünya çevresindeki hükümetlerin özel kuruluşları önlemek için imei-less cihazlar karşı istihbarat black ops tarafından takip ediliyor söylentiler de vardır.

İmei numarınızı kontrol etmek için daha kolay bir yol isterseniz bu siteden yararlanabilirsiniz.

İmei numarınızı kontrol eden site

http://www.imei.info

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz