iTunes Olmadan Bilgisayar ve iPhone Arasında Veri Aktarın

0
1524

Akıllı telefon hayatımızın merkezi haline geldi. Akıllı telefonlarımıza, aileniz veya arkadaşlarınızla bağlantı halinde kalmak, çevrimiçi alışveriş yapmak, bankalardan para aktarmak, ofis işlerini yönetmek vb. konularına güveniyoruz.  Şimdi yeni iPhone modelleriyle, kredi kartlarınızı kullanmak zorunda kalmadan çeşitli showroomlarda ödeme yapabilirsiniz.

Dosyaları iPhone’dan yedeklemek neden önemlidir? Akıllı telefonlarımızın günlük etkinliklerimiz için ne kadar önemli olduğunu bilmek, onlarla ilgili verilerimizin de korunmasını sağlamamız gerekir. IPhone söz konusu olduğunda, iOS’un yeni sürümüne güncellenmeden önce verileri yedeklemeliyiz; çünkü Apple, şu anda neredeyse her yıl yeni sürümleri iOS’u piyasaya sürüyor. Benzer şekilde, Android telefonundan iPhone’a geçtiğinizde, önce Android’den verilerinizi yedeklemeniz ve ardından iPhone’a aktarmanız gerekir. Ayrıca, iPhone’unuzda bir sorun olduğunda ve verilerinizin yedeklenmesi gerektiğinde kullanışlı olabilir.

İTunes olmadan Bilgisayar ve iPhone arasında veri aktarın

ITunes olmadan iPhone ve Bilgisayar arasında dosya aktarma işlemi nasıl yapılır?

Hem iPhone hem de Android tabanlı akıllı telefonlar için veri aktarımı veya veri yedekleme gereksinimleriniz için Wondershare TunesGo yazılımına güvenebilirsiniz. Bu yazılım, hem iPhone hem de Android akıllı telefonlarda çalışır. Yazılımın adı TunesGo olmasına rağmen, çalışmak için bilgisayarınıza Apple iTunes kurulumu gerektirmez.

Wondershare TunesGo ile uygun dosyalar aktarılır ve yedeklenir.

Bilgisayarınızla iPhone veya Android telefonunuz arasında dosya aktarımı çok kolaydır. Her şey sadece üç adımda şu şekilde yapılır:

Her şeyden önce iPhone’unuzu bir USB veri kablosu ile bilgisayarınıza bağlamanız gerekir. Daha hızlı veri aktarımı için her zaman bir USB 3.0 portu kullanmak daha iyidir.

IPhone’unuz algılandıktan sonra, sizin için mevcut tüm seçenekleri görebilirsiniz. Ana ekrandan telefonla telefona aktarma, yedekleme fotoğraflarını bilgisayara yedekleme, iTunes kitaplığını yeniden inşa etme vb. seçeneklerden bazılarını seçebilirsiniz.

İPhone aktarımını başlatmak için, üstten müzik, video, fotoğraf, bilgi, uygulama ve daha fazlası gibi dosya türü kategorisini seçmeniz yeterlidir. Örneğin, fotoğrafları bilgisayara yedeklemek için önce fotoğraflar kategorisini seçin, tüm fotoğrafları seçip aktar seçeneğini belirleyebilirsiniz. Ayrıca iPhone’a yeni fotoğraflar ekleyebilir veya bunları gif animasyonlarına dönüştürebilirsiniz.

Wondershare TunesGo, verilerinizi yedeklemek veya dosyaları aktarmak için çok daha kullanışlı birçok araç sunar. Bu araçları Araçlar Kutusu kategorisinin altında bulabilirsiniz . ITunes kütüphanesini yeniden oluşturabilir, her türlü iPad aktarımı yapabilir, iTunes’u cihaza aktarabilir, bir telefondan diğerine veri aktarabilir, herhangi bir cihazdan tüm verileri yedekleyebilir ve geri yükleyebilir, fotoğraflarınızdan veya videolarınızdan gif animasyonları oluşturabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

İTunes’a alternatif olarak TunesGo

Apple iTunes yazılımını kurmadan TunesGo, bilgisayara ve iPhone, iPad, iPod veya Android cihazları arasında şarkı aktarmak için kullanılabilir. Otuzdan fazla farklı ses ve video dosya biçimini destekliyor. Aynı zamanda, ses dosyalarının ID3 etiketlerini iPhone ve Android cihazlarında da düzeltebilir. Eğer telefonunuzda biriken alanlar varsa, o zaman De-Duplicate özelliğini kullanarak onlardan kurtulabilirsiniz . Aslında iTunes’a mükemmel bir alternatif olabilir .

İphone Transfer programını bu url’den; https://tunesgo.wondershare.com/iphone-transfer/transfer-files-from-pc-to-iphone.html indirebilirsiniz.

İpad Transfer programına buradan erişebilirsiniz.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here