1. Ana Sayfa
  2. Hayat

Koronavirüs’e Rağmen Hangi Ülkede Yaşamak İsterdiniz?

Koronavirüs’e Rağmen Hangi Ülkede Yaşamak İsterdiniz?
0

Başlıktan da anlaşılacağı gibi Koronavirüs’e rağmen dünyanın hangi ülkesinde yaşamak isterdiniz? Şuan hepimiz evimizin içinde en sevdiklerimizden bile mesafeli yaşamaya başladık alıştık bile. Dünyanın hangi ülkede yaşamak isterdiniz? Sorusu bir süreliğine hayatımızdan çıktı. Koronavirüs’ün yaptığı etkiden dolayı birçoğumuz yaşamak istediği ülke ve şehirler bir süreliğine en istemeyen yerler olsa gerek.

Özellikle 1986 Dünya Kupasında Maradona‘nın oynadığı güzel futbol ve Maradona’nın etkisi ile Arjantin görmeden çok yaşamak istedim. Başkenti Buenos Aires’i ve Patagonya bölgesini çok görmek ve de kısada olsa yaşamak istedim.

Hepimiz muhakkak hangi ülkede yaşamak istersiniz diye kendimize ya da arkadaşlar arası birbirimize mutlaka sormuşuzdur. Ama şuan dünyada küresel salgın olan Covid 19 nedeniyle hayallerindeki ülkeyi bir süreliğine durdurmuşuzdur. Yine de hayallerinizdeki ülkeye Covid 19 olsa da gidebilirsiniz. Nasıl mı? Crowdtangle.com sitesi bir sosyal medya analiz platformu olan bu web sitesi ile Covid-19 canlı haberler ve Cornavirus salgınıyla ilgili sosyal medyada hangi içeriğin paylaşıldığını herkesin görmesini sağlamaktadır.

Crowdtangle.com sitesini buradan ziyaret edip dünyada ki birçok ülkenin Covid-19 ile alakalı güncel canlı haberleri öğrenebilirsiniz. Ülke bayraklarının üstüne tıklayıp ülkelerdeki sadece Covid-19 ile ilgili güncel bilgilere görebilirsiniz. Facebook, İnstagram, Reddit gibi popüler sosyal medya platformlarından, yerel haber kaynaklarından, bölgesel Dünya Sağlık Örgütü Sayfalarından, devlet kurumlarından, siyasetçilerden ve daha birçok haber alabilirsiniz.

Coronavirus küresel yayılması yanlış bilgi ve mitler bir şekilde biz bireyleri yanıltıcı şekilde art niyetli kişiler bu salgın gibi yaymaya kalkışsalar da asla amaçlara ulaşamadılar ve ulaşamazlar. TC Devleti Hükümeti eşi görülmemiş zorluklarıyla karşı karşıya bazen kalsa da üzerindeki gerginlik ve baskıya rağmen sağlık ve her alanda başarıyla çıkmıştır ve çıkmaya devam etmektedir.

Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy‘un İstiklal Marşı’mızda yazdığı gibi; ”Verme, dünyâları alsan da, bu cennet vatanı”. Ne olursa olsun hangi şartlar olursa olsun ben Cennet Vatan Türkiye hayallerimin gerçeklerimin vatanı, ülkesidir.

Koronavirüse karşı yüzde 90’nın üstünde etkili aşıyı geliştiren ve başarı olduğunu açıklayan; Prof Dr. Uğur Şahin ve Dr. Özlem Türeci‘den Allah onlardan razı olsun.

Yazar Hakkında

Yorum Yap