Sınırsız ve Ücretsiz Bulut Depolama Siteleri

0
1668

Dosya depolama yükleme alanı için oldukça yüksek fiyatlar veren bulut depolama hizmetleri oldukça fazladır. Bunlar genel bir yere kadar ücretsiz hizmet verse de dosya yüklemek için depolama alanları GB olarak çoğumuzun işin görmeye biliyor. Kimliğinizi ifşa etme, üye olma, sosyal medya hesabı ile giriş, hızlı dosya yükleme ve indirme gibi kısıtlamaları bulunmaktadır.

Bu Bulut Depolama siteleri genelde birçoğu sınırsız olduğunu söylese de siteye dosya yüklemeye başladığınızda ücretsiz olup da en fazla 20 GB verirler. Bulut depolama oldukça maliyetli bir iş. Hele Covid 19 zamanlarında birçok bulut depolama hizmetleri indirme ve yükleme de zaman sınırı vermektedir. Dünyanın en büyük şirketlerinden bir tanesi olan Google bile 15 GB depolama yükleme alanı verirken yine bir başka teknoloji devi Apple 5 GB depolama alanı vermektedir. Genelde büyük teknoloji firmaları dosya yüklemede sınır verme kısıtlaması verirler. Bu iş için İnternet’ten Google ve Bing biraz araştırma yapıp sınırsız ve bizleri uğraştırmayan siteleri kendimiz bulmamız gerekiyor. Sizler için sınır dosya yükleme siteleri araştırmasını bu yazı içinden okuyabilirsiniz.

Bu yazımda sizlere büyük dosyaları yükleme ve mümkün olduğunca hızlı göndermek için bizleri kısıtlamayan ve herkesin istediğiniz özelliklere sahip bulut depolama, Cloud Storage sitelerin kısaca bahsedeceğim.

Ücretsiz Sınırsız Dosya Yüklem Siteleri

İlk sitemiz aslında 2018 Ocak ayı başlarında bahsetmiştim. Bu siteden sadece bir link olarak vermiştim. Buradan yazıyı hatırlamak adına bakabilirsiniz. Sitemiz adı Gofile.io ilk başlarda sınır koyarak dosya yükleme izin veriyordu şimdilerde sınır koymadan dosya yükleme ve indirmeye hizmet vermektedir.  Bu isteler genelde çabuk kapanır ama Gofile.io hala kapanmadı ve sınır yükleme olduğu gibi hızlı bir indirme imkanı da vermektedir.

Site ücretsiz hizmet vermektedir. Yüksek bant genişliğine sahip yüksek performanslı sunucular kullanır. İndirme hızında herhangi bir kısıtlama yapmaz. Tüm sayfalar ve dosya aktarımları şifrelenir. İndirme ve yükleme Gofile, şifreleme için TLS1.2 +, SHA256 ve RSA-4096’yı kullanır.

Herhangi bir dosya yükleme ve indirme limiti uygulamıyor. Maksimum hızda indirir ve yüklersiniz. Yüklenen dosya sayısında sınır yok. Dosya boyutunda sınır yok. Gofile’ye ayıt gerekmez. İsterseniz, yüklemelerinizin ayrıntılı bir geçmişine sahip olmak için bir e-posta adresi kullanabilirsiniz.

İkinci sitemiz Fileconvoy.com sitesidir. Bu site, yalnızca tarayıcınızı kullanarak boyut sınırlaması olmadan dosya göndermenize veya paylaşmanıza olanak tanır. Hemen hemen tüm tarayıcı sürümlerinde çalışmaktadır. Bu hizmet ücretsizdir ve üye olmanıza gerekemez.

Filehosting.org

FileHosting.org’u kullanmak için kaydolmanız gerekmez. Dosya boyutu sınırı yoktur. Büyük dosyaları yüklemek en iyilerindendir. Dosyaları yükledikten sonra indirme bağlantısı e-posta adresinize gönderilecektir. Dosyalarınızı yalnızca bu bağlantıdan indirebilirsiniz. Dosyanızı paylaşmak için bağlantıyı arkadaşınıza gönderebilirsiniz.

Zippyshare.com

Zippyshare bir dosya paylaşım ve barındırma sitesidir. Hizmetlerini kullanmak için Zippyshare’e kaydolmanıza gerek yok. Zippyshare’de dosya yer sınırı yoktur. Tüm kullanıcılara sınırsız alan sunar. Ancak, çoğu kullanıcı için genelde 500 MB’a kadar dosya yükleme boyutu verir. Yalnızca tarayıcı üzerinden kullanabilirsiniz.

Depositfiles.com

Depositfiles dosyalarınızı sınırsız depolama sunan kolay bir bulut hizmetidir. Ayrıca 10 GB’a kadar dosya yüklemeye izin verir. Ayrıca dosyalarınızı yüklemek için HTTP yüklemesi, FTP yüklemesi, Uzaktan yükleme ve Flash yükleyici gibi çeşitli seçenekler sunar.

Diğer bir sitemiz Sendthisfile.com web sitesidir. Bu siteye üye olmak gerekiyor. Özellikle E-postalar ile dosya göndermede sınır koymuyor.

Bir uzak doğu ülkesi olan Hindistan hükümeti ücretsiz 20 GB kadar bulut depolama hizmeti sunmaya başladı. Hükümetler bazında şuan ücretli olup da en ucuz fiyatlarda bulut depolama satışa sunan işi gerçekleştirdi sanırım. Bizde bu işe el atacak Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız yapabilir. Veri güvenliğini sağlayıp müzik, video, fotoğraf farklı dosya türlerini çok düşük fiyatlarla abonelik hizmeti başlatabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz