Sitelerin Resimlerini Çevrimiçi Çekin

0
3667

Bilgisayarımızdan resim çekmek için genelde PrntScrn tuşu, program yada tarayıcılarına eklenti yükleyip resim çekme işlemini yaparız. Online web sitelerin resimlerini çekmek için bu işe size hizmet eden siteler var. Aşağıda listelenmiş bu üç siteye girdiğinizde resmini çekmek istediğiniz sitenin URL’sini girmeniz yeterli. Resimleri boyutlandırma imkanı da veriyor.

Bazen arkadaşlarınızla paylaşmak için bir web sayfasının ekran yakalamak zorunda kalırsınız ama sıradan ekran araçlarını kullanarak web sayfalarını yakalamak kolay değildir. Neyse ki çok uğraşmadan web yakalama hızlandırmak web tarayıcısı eklentileri vardır. Gsnap ücretsiz bir eklenti olarak kolayca JPG veya PNG görüntülere görünür ya da tam web sayfalarını yakalamak için yapar.

Ayrıca (görüntünün bazı kısımları bulanık) tarafından hassas bilgileri, kırpmak açıklama, eklemek notlar ekleyebilirsiniz. Temel görüntü editörü ile birlikte geliyor. Gsnap tarayıcı uzantısı ve Google Chrome, Mozilla Firefox, Microsoft Internet Explorer, Opera ve Apple Safari dahil olmak üzere tüm popüler web tarayıcıları için kullanılabilir.

Varsayılan olarak kısa yol tuşları sırasıyla Ctrl + Alt + P ve Ctrl + Alt + V vardır. Ayrıca ekran ve görüntü kalitesi için resim dosyası formatı (JPG veya PNG) seçebilirsiniz. Popüler web tarayıcılarının çoğu için çalışır ve doğru web tarayıcısı kendi içinde ekran düzenlemek için izin vermesi en güzel özelliklerinden biridir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz