Tarayıcınızda Windows ve Linux Hostingleri Kullanın

0
3019

Linux ve Windows dağıtımlarını web tarayıcınızda ücretsiz online hosting olarak kullanmanıza izin veren bir sitesi bulunmaktadır.  İndirme ve yükleme hızlarını test yaptığımda oldukça yüksek değerler çıktı. Engelli web sitelerini rahatlık hiçbir engele takılmadan rahatlıkla ziyaret ettim. Hepsi açılışta bir düğmeye tıkladığınızda saniyeler içinde masaüstü olarak gelmektedir. Linux dağıtımlarını terminal komuta girmeden masaüstü olarak kullanabiliyorsunuz. Otuzun üstünde işletim sistemleri bulunmaktadır. Bu işletim sistemlerine dosya yükleyebilir ve indirme yapabilirsiniz. İnternet ortamında gizli olarak gezinme şansı da vermektedirler. Onworks.net Sanki masaüstü bilgisayarınız kullanır gibi internet kullanabilme yaptırması yani internet bağlantısı vermesi çok harika.

Fedora, Windows 10, Ubuntu, Centos, Kali Linux gibi çok tercih edilen işletim sistemleri bulunmaktadır. Kullanımı çok hızlı olmasa da birçok yapmak istediğiniz işi yapabilirsiniz.

İnternet tarayıcınızda Linux ve Windows Hostingleri online kullanma:

Onworks.net sitesinin ana sayfasına buradan  açalım.

Açtığımız ekranda karşımıza birçok ünlü Linux dağıtımları yanı sıra Windows 10’uda göreceksiniz.

Kullanmak istediğiniz işletim sistemini RUN ONLİNE düğmesine tıklayın yirmi, yirmi beş saniye gibi süre içinde masaüstü ekranı gelir. Sanki kendinize ait masaüstü bilgisayar, dizüstü bilgisayar kullanır gibi ne yapmak istiyorsanız tüm işleriniz yapabilirsiniz. Eğer iki dakika içinde hiçbir şey yapmazsanız masaüstü ekranınız kapanır ve yine hostingi online açmak için bir işletim sistemini Run Online düğmesinden başlatmanız gerekir.

OnWorks sitesi, işletim sistemlerini online kullandırması çok harika bir şey.

OnWorks.net’e benzere yakın bir işlev yapan distrotest.net iki yüzden fazla Unix ve Linux işletim sistemlerini kullanabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz