WhatsApp’ta Engellenip Engellenmediğinizi Öğrenin

0
2654

Whatsapp’ta uzun zamandır bir arkadaşınızdan yada tanıdığınız kişiden bir mesaj veya video, fotoğraf almıyorsanız ya sizi engellediyse bunu öğrenmenin yollarını bu yazıdan öğrenebilirsiniz.

WhatsApp’ta Bir Kişiyi Engelleme

WhatsApp’ta istemediğiniz kişilerinden artık mesaj almak istemiyorsanız şu işlemleri yapın: Whatsapp’yi açın. Sağdaki üç nokta simgeye dokunun. Ayarlar + Hesap + Gizlilik + Engellenmiş kişiler kısmını dokunun. Whatsapp kişi listesinden engellemek istediğiniz kişiyi seçin. Artık engellediğiniz kişiden asla mesaj, arama, video vb. için gönderemez.

WhatsApp’ta Engellenip Engellenmediğinizin Öğrenme Yolları

Whatsapp’ta kesin engellenmiş olmanızın kesin bir garantisi yok.

Sizi engelleyen kişiyi yeni gruba ekleyin

Yeni bir gurup oluşturun. Sizi engelleyen kişiyi bu whatsapp gurubuna ekleyin. Kişiyi guruba ekleyemiyorsanız o kişi siz whatsapp engellemiştir.

Engelleyen kişinin profil resmini bakın

Whatsapp’ta sizi bir kişinin bence sizi kesin engelleyip egellemediğini öğrenmenin en iyi pratik yolu o kişinin profil resmine bakmaktır. Artık kişinin profil remini göremezsiniz.

Mesaj gönderin ve onay işaretine bakın

Sizi engelleyen kişiye mesaj gönderin. Onay işaretlerini kontrol etmeniz gerekir. Tek onay işareti mesajın gönderildiğini kanıtıdır. İki onay işareti kişinin mesajı aldığını göstermektedir. İki mavi onay işareti mesaj alındı ve okunmuş anlamına gelir. Fakat,  Whatsapp açın ve Ayarlar + Hesap + Gizlilik Okundu bilgisi kısmını devre dışı bırakın.

Aslında biraz durum karışık olabilir. Aslında tek bir onay işareti telefonun kapalı olduğu anlamına gelse de muhakkak telefon şebekesini kullandığı anlamına gelir. O kişi engellemiştir.

Whatsapp kişinin son çevrim içi durumuna bakın

O kişinin Durum kısmından en son ne zaman çevrim içi olduğuna baka bilirsiniz.Eğer çevrim içi durumununa dair bilgiler göremiyorsanız artık kişi sizi engellemiş yada whatsapp gizlilik kısımlarında kendine göre ayarlamalar yapmış olabilir. Hakkında, Durum vb. kısımlarda ayarlamalar yapmıştır. Zaten çevrim içi gördüyseniz o kişi sizi engellememiştir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz