Windows 10 da Resimlerin Konumu Öğrenin

0
4195

Bu yazımda akıllı telefonlarda çektiğimiz resimlerin konumunu Windows 10 da fotoğraf görüntüleyici programla öğreneceğiz. Akıllı telefonlarda çektiğimiz resimlerin ister ios olsun ister android cihaz olsun konumunu, yerleşim yerini öğreneceğiz. Windows 10 fotoğraf görüntüleyici ile fotoğrafların, resimlerin mahalle, köy, ilçe, il, şehir, kasaba vb. tam konumunu harita üzerinden de öğrenebiliriz.

Çok uzun zaman olmasa da bing ya da Google internete yüklenen resimlerin konumunu veren bir çalışma içinde olduğunu bir site okumuştum.

Windows 10 da telefonlarda çektiğimiz resimlerin konumu nasıl öğreneceğimizi anlatmaya başlayayım.

Akıllı telefonla çektiğimiz bir resmi windows 10 fotoğraf görüntüleyici ile açalım.
Fotoğraf görüntüleyici programın en sağ köşesine gelip üç noktalı simgeli, devamı kısmına tıklayınca alt alta bir yazı listesi açılır.
Bu listenin en altında dosya bilgileri kısmına tıklayın.
Sağdaki kaydırma çubuğu ile en alta inelim.
Konum yazısının altında resmin çekildiği il ya da ilçe yazar.
İl veya ilçenin altında resmin çekildiği konum haritalı bir şekilde gösterilir ve siyah yuvarlak simge ile resmin tam çekildiği konum, yer (köy, mahalle, semt vb) adı yazar.

Ayrıca yazının en alt kısmında Windows 10 da resimlerin konumu öğrenme ile alakalı videolu anlatımda da fazla bilgiye sahip olabilirsiniz.

Bazı pratik bilgiler vereyim.

Windows 10 fotoğraf görüntüleyici telefonlarda çektiğimiz resimleri başka bir Windows 10 cihaza taşıdığımızda ve yine Windows 10 fotoğraf görüntüleyici ile açtığımızda konum yerini vermez. Resimleri sosyal medya ya da resim yükleme sitelerine yükleyip bilgisayarımıza indirdiğimizde resim konumunu vermez. Tablet cihazlarla da çektiğimiz fotoğrafların sanırım konumunu verir. Videoları da Windows 10 fotoğraf görüntüleyici ile açtım ama konum bilgisi vermedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz