Yinelenen Kişileri Android Telefondan Kaldırma

0
3636

Yinelenen kişileri Android cihazınızdan tek tek çıkarmak çok uzun zaman sürebilir. İyi haber şu ki, bu işi halletmek için deneyebileceğiniz çeşitli uygulamalar ve yöntemler var.

Tek çıkış yolu bu kişileri silmek değil; İki farklı numara ile aynı bağlantıya sahipseniz, onları her zaman birleştirebilirsiniz, kaldırabilirsiniz.

Android Telefonunuzda çift kişiler ( yinelenen kişileri ) sıklıkla, bir kişinin birden fazla kopyasını oluştururuz. Bu da kişiler arasında gezinmeyi gerçekten zorlaştırır. Bu nedenle, Android cihazınızda tekrarlanan tüm kişileri kaldıracağız veya birleştirebileceğiniz yöntemler bulunmaktadır.

Bugün birçoğunuz Android cihazlar kullanıyorsunuz ve hepimizin bildiği gibi Android artık lider akıllı telefon işletim sistemlerinden biri. Android, kullanıcısı için birçok yenilik sunuyor. Bu yüzden, Android cihazınızdaki tüm yinelenen kişileri bir araya getirebileceğiniz bir durumla ister istemez karşı  karşıyayız. Çünkü bazen kişileri çeşitli kaynaklardan geri yüklediğinizde, yinelenen temasların bir kökeni vardır ve bu çok rahatsız edicidir bir durum olmaktadır.

Android Cihazda Çift Kişiler Nasıl Kaldırılacağı Yöntemler

Android cihazınızda tekrarlanan tüm kişileri kaldırabilir veya birleştirebilirsiniz. Android cihazınızda çift kişiler çok kolay bir şekilde kaldırabilecek yani sileceksiniz.

Yinelenen Kişileri Kaldırmak ve Birleştirmek için Gmail’i Kullanma

Yinelenen kişileri kaldırmak için bazı üçüncü taraf uygulamaları yüklemek istemiyorsanız, Gmail’i kullanmak kullanışlı bir seçenek olacaktır. Bu özelliğe erişmek için kişinin Gmail ile senkronizasyonunu etkinleştirmiş olmanız gerekir.

Gmail hesabınızı açmanız gerekir. Ekranın en sağ köşesinde profil resminizin yanındaki ızgara kare simgesine dokunup burada açılır menüden kişileri buradan da açabilirsiniz.

Şimdi yinelenenleri tıklamanız gerekiyor ve yinelenen tüm kişilerinizi burada görebilirsiniz. Yinelenen kişilerde kaldırmak isteğiniz kişinin altında Kapat tıklamanız yeterli. Yinelenen kişiyi birleştirmek için Birleştir butonuna dokunmanız yeterlidir.

Uygulama İle Yinelenen Kişileri Kaldırma

Cleaner – Merge Duplicate Contacts uygulamasını telefonunuza yükleyin.

Uygulamayı başlatın ve bu uygulama Android cihazınızdaki tüm kişileri taramaya başlayacaktır.

Cihazınızda Yinelenen Kişileri (çift kopyaları) olan tüm kişileri göreceksiniz. Yinelen Kişileri kısmına dokunun.

Burada alt kısımda Birleştir, Tüm Kopyaları Birleştir dokunun.

Birleştirme seçeneğine tıkladığınızda, benzer ayrıntılara ve adlara sahip tüm kişiler cihazınızdan silinecektir ve her kişinin yalnızca benzersiz kopyaları telefonda kalacaktır.

Yinelenen kişiler sinir bozucu olabilir, rehber listenizi karıştırır ve yer kaplarlar. Deneyebileceğiniz çeşitli uygulamalar var olsa da bence en kolay ve en basit kullanımlı uygulama Merge Duplicate Contacts uygulaması diyebilirim.

Uygulama Olmadan Yinelenen Kişileri Birleştirme – Kaldırma

Yinelenen kişileri kaldırmak için üçüncü taraf bir uygulama kullanmak istemiyorsanız, yapabileceğiniz tek şey sahip olduklarınızı birleştirmektir. Bunu, rehber uygulamasını açarak ve ekranınızın sağ üstündeki üç dikey noktaya dokunarak yapabilirsiniz.

Ayarlar seçeneklerini seçin ve açılan listede aşağıya doğru yinelenen kişileri birleştir seçeneği olacaktır. Rehber uygulaması şimdi sahip olduğunuz tüm kopyaları ve Tümünü Birleştir seçeneğini de göstermelidir. Bu seçeneğe dokunun ve yinelenen kişilerinizin nasıl kaybolduğunu göreceksiniz.

Yinelenenleri kişiler seçeneklerini görmediyseniz, bağlanması gereken hiçbir kişiniz yoktur. Farklı Google hesaplarına kaydedilen kişileri birleştiremeyeceğinizi unutmayın.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz