Android Ekranı Bilgisayara Yansıtan En İyi Programlar

0
4846

Android telefon veya tabletinizi çok sık iş olmasa da mutlaka bilgisayar ekranınıza yansıtacağınız anlar olabilir. Bu zamanlar oyun oynama, film video izleme veyahut çeşitli sebepler olabilir.

Android Ekranınızı Bilgisayara Yansıtan En İyi Programlar

Ücretsiz Program Kullanma

Scrcpy Programını Usb ile Kullanma

Scrcpy adlı program Android ekranınızı bilgisayara yansıttığınız gibi birde Android telefon ve tabletinizi kullanmanızı da sağlamaktadır. Scrcpy programı ücretsizdir. Tüm işletim sistemlerinde çalışır. Bir usb kablosuyla bağlamanız gerekmektedir.

Buradan Scrcpy adlı programın sayfasına ulaşın. Ulaştığınız sayfada biraz aşağıya inin ve Scrcpy v1.2 programın scrcpy-win32-v1.2.zip sisteminiz 32 bit ise indirin. Eğer sisteminiz Scrcpy-win64-v1.2.zip adlı programı Windows sisteminize indirin.

Telefon ve tabletinizi usb kablosu ile bilgisayarınıza bağlayın. Zip dosyasından çıkan klasörün içine girin ve scrcpy.exe programını çalıştırın. İlk çalıştırma da açaılan cmd, komut ekranına scrcpy yazıp enter yazın. Telefon ekranınız karşımıza gelir. Artık bundan sonra Scrcpy direk çalıştırınca telefon veyahut tablet ekranınız karşınıza gelir.

 

Uygulama Kullanma, Windows  Programı ve Usb ile Kullanma

Apowermirror Uygulaması, Apowermirror Programı ve Usb ile Kullanma

Apowermirror, Android telefonunuz bilgisayarınızdan dan kontrol edebilirsiniz.

Buradan Apowermirror uygulamasını android cihazınıza yükleyin. Bilgisayarınıza Apowermirror programını yükleyip kurun. Şimdi anadroid cihazınızı bilgisayara bağlayın. Şimdi apowermirror uygulaması ve apowermirror Windows’daki programı çalıştırın. Artık Android cihazınız bilgisayar ekranınıza yansır.

Uygulama ve Kablosuz Ağ Kullanma

AirDroid Uygulaması ile Kablosuz Ağ ile Ekranı Yansıtın

Belkide en android cihazını bilgisayar ekranınıza yansıtan en iyi yöntem. Ekranı yansıtma özelliği gizlidir.

AirDroid Uzaktan erişim ve Dosya uygulamasını telefonunuza yükleyin. Airdroid uygulamasını kayıt olmadan bir çok unsurunu kullanabilirsiniz. Airdroid uygulaması size bir İp adresi verir. Bilgisayarınızın web tarayıcısına http://192.168.2.74:8888 yazın ekranınıza gelen talimatları uygulayın. Android cihazınızın ekranını bilgisayarınızda görürsünüz.

Hiç Program ve Uygulama Kullanmadan Ekran Yansıtma

Android Ekranınızı Windows 10 Bilgisayara Yansıtın

Windows 10 bilgisayarınızın başlat kısmına tıklayın. Ayarlar kısmını seçin. Açılan ekranda Sistem’e gelin. Burada biraz aşağıya inelim. Kablosuz bir ekrana bağlan seçelim. Telefondan ise Ayarlar – Bağlı cihazlar – Yayınla Burada Windows 10 bilgisayarda telefonumuzu seçelim. Telefonda Yayınla kısmında Windows 10 bilgisayarımızı seçelim. Artık Android cihazının hiç bir program kullanmadan Windwos 10 ekranına yansımıştır.

Bu yazıdaki en iyi seçenek Scrcpy kullanmak. Scrcpy bir çok özelliği kullanabilirsiniz. Sadece telefon etmeye izin vermiyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz