Windows için En İyi Ücretsiz Taşınabilir Antivirüs Programları

0
3962

Aslında şunu buraya yazıyım; masaüstü, dizüstü bilgisayarım, akıllı telefonum hiç birinde virüs programı kullanmıyorum. Son zamanlarda mp3 dosyaları ile işim olduğu için bir virüs (taşınabilir) programı olan Norton Power Eraser kullandım işimi çok iyi gördü sonra sisteminden virüs yazılımını kaldırdım. Genelde mecbur kalmadan asla virüs programı kullanman.

2013 senesinin son aylarında taşınabilir virüs programları sadece listesi vermiştim. Şimdi ise en iyilerini sizler için biraz kısa açıklamaları ile bilgi sahibi olmanızı istedim.

Bu antivirüslerin sürekli bir İnternet bağlantısına ihtiyacı yoktur. Ayrıca, tamamen taşınabilirler ve sisteminize yüklemeden flash sürücüden bile kullanabilirsiniz. Bu yazılımların her biri kendi virüs tanımlama veritabanı ile donatılmıştır ve dolayısıyla düzgün çalışması için sürekli bir internet bağlantısına ihtiyaç duymaz. Bununla birlikte, virüs tanımlama veritabanını güncel tutmak için bu yazılımı düzenli olarak güncellemeniz gerekir.

Norton Power Eraser benim için en iyi taşınabilir internel olmadan çalışan antivirüs yazılımıdır. Çünkü derinlemesine gömülü ve virüsleri temizlemeyi çok kolay yapar. Ayrıca, tarama sırasında bazı önemli dosyalar silinirse verileri geri yüklemenizi sağlar.

Norton Power Eraser

Norton Power Eraser , Windows için ücretsiz bir taşınabilir internetsiz antivirüs programıdır. Bu yazılım, sisteminizi tehditlere karşı taramak veya korumak için internet gerektirmez. Ayrıca, bir flash sürücüde taşıyabilir ve sisteme bağlayarak herhangi bir sistemi hızlı bir şekilde tarayabilirsiniz. Bu yazılımın temel amacı, geleneksel antivirüs yazılımının algılayamadığı antivirüsleri derinlemesine gömmek ve algılamayı zorlaştırmaktır.

Bu virüsten koruma sistemini kullanarak, tüm sistemi, tüm gömülü virüsleri algılayacak ve silen riskler için tara seçeneğini kullanarak tarayabilirsiniz . Bu risk taraması seçeneği, sistemi oldukça agresif bir şekilde tarar ve bazı önemli dosyaların silinmesine neden olabilir. Ancak, tarama sırasında kaybolan tüm verileri geri yüklemek için  ”Undo Previous Fix” seçeneğini kullanabilirsiniz.

Bu yazılım ayrıca sistemin tüm istenmeyen programlarını bulmakta oldukça iyidir. İstenmeyen veya potansiyel olarak zararlı bir uygulama bulmak için istenmeyen uygulama taramasını gerçekleştirebilirsiniz.

Comodo Cleaning Essential

Windows için bir başka ücretsiz çevrimdışı taşınabilir antivirüs yazılımıdır. Ayrıca tamamen taşınabilir bir antivirüsdür ve bunu usb sürücülerinden ve diğer taşınabilir depolama cihazlarından kurulum yapmadan kullanabilirsiniz. Sisteminizi taramak için herhangi bir internet bağlantısına ihtiyacınız yoktur. Bu ücretsiz antivirüs, çeşitli kötü amaçlı yazılım, virüs , rootkit vb. yok eder.

McAfee Stinger

Windows için bir başka ücretsiz taşınabilir ve çevrimdışı antivirüs yazılımıdır. Bu internet olamdan antivirüs sayesinde, kötü amaçlı yazılımları, rootkit’leri, virüsleri bulmak ve kaldırmak için sisteminizi tarayabilirsiniz. Ancak, tam bir virüs koruması sağlamaz ve sistemi korumak için genellikle diğer antivirüs yazılımlarıyla birlikte kullanılır. Threat List menu (menüsünden) görüntüleyebileceğiniz belirli bir tehdit listesi için sistemi tarar.

Dr.Web CureIt

Bu çevrimdışı antivirüs yazılımı, virüsleri , rootkit’leri , Truva atlarını , casus yazılımları , vb. zararlı programları taramanıza ve silmenize yardımcı olur. Bununla birlikte, tüm sistemi bir defada veya sistemin seçilmiş bir bölümünde taraya bilirsiniz.

ClamWin Free Antivirus

ClamWin Free Antivirus , Windows için ücretsiz bir açık kaynaklı çevrimdışı antivirüs yazılımıdır. Bu antivirüs portableapps.com tarafından taşınabilir bir pakette paketlenmiştir. Diğer benzer yazılımlar gibi, internet bağlantısına gerek duymadan her türlü virüs ve casus yazılımı da tarayabilir ve kaldırabilir. İçinde, sistemin tamamını veya sistemin seçili bir bölümünü elle tarayabilirsiniz, ancak her türlü gerçek zamanlı koruma, onun tarafından sağlanmaz. Bu yazılımın ana avantajı, Birincil Bellek (RAM) (Primary Memory (RAM) )bile tarayabilmesi ve tespit edilen tüm enfeksiyonları buradan kaldıra bilmesidir.

Farklı Taşınabilir USB Antivirüs Programları Listesi:

Kaspersky Security Scan

Microsoft Safety Scanner

Avira PC Cleaner

Intel’s McAfee GetSusp

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz