1. Ana Sayfa
  2. Dijital Kültür

Android Kameranızı Bilgisayara Yansıtın

Android Kameranızı Bilgisayara Yansıtın
0

Android akıllı telefonunuz varsa ve bilgisayarınızda web kamerası yoksa en iyi Android uygulaması ile bu yazıdaki uygulama ile artık bilgisayarınızın bir web kamerası olacak. Burada Windows 10 işletim sistemi ve General Mobile GM 5 Plus kullandım. Akıllı telefon markası farklı olsa da farklı bir işletim sistemleri kullanıyor olsanız bile yapabilirsiniz.

Bu yazımda Android akıllı telefonumuzun kamerasını bilgisayar ekranına yansıtacağız. Daha önceki yazılarımızda Android telefon ekranımızı bilgisayar ekranımıza ve Akıllı Televizyona yansıtmaya dair yazılar yazmıştık.

Android Kameranızı Bilgisayara Yansıtın

Android kameranızı bilgisayara yansıtmak için ApowerMirror- Screen Mirroring uygulamasını telefona yükleyin. Android telefonunuz ve Bilgisayarınız aynı kablosuz ağda olması gerekiyor. Screencast uygulamasını başlatın. Yansıtma için SCREEN, REAR CAMERA ve FRONT CAMERA seçeneklerinden SCREEN seçin. Kamera ekranınızı bilgisayara yansıtmak için uygulama size yerel bir sunucu adresi verir. Buna benzer bir sunucu adresi verir; http://192.168.2.74:8888

Şimdi bilgisayarınıza uygulamanın size verdiği sunucu adresini web tarayıcısına yazın. Android kameranızın bilgisayar ekranınıza bağlanmak için bir kaç dakika beklemeniz gerekir. Sonra kamera ekranınıza bilgisayar ekranınızda görürsünüz.

Uygulamanın ayarlarından sunucunun bağlantı noktasını değiştirebilirsiniz. Akış bit hızını uygulamanın ayarlar kısmından ayarlama yapabilirsiniz. Bu yöntem ayanı ağı kullandığınız tüm bilgisayar işletim sistemleri macOS, CHromeOS, Windowsi Linux web tarayıcısı aracılığıyla kullanabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap