Google ile Başka Ülkelerde ve Dillerle Arama Yapın

0
1034

Google arama yaptığınızda VPN kullanmadan coğrafi konum belirlemesine kesinlikle izin vermez. Yani Google sanki başka bir ülkedeymiş gibi arama yapmanın yolu yok. Özelikle başka ülkelerde ve dillerde yazılan makaleleri okumak oldukça faydalı olabilir.

Neyse ki her hangi bir dilde arama yaparken, başka dillerle de arama yapmak istediğinizde Google sadece bir dilde kalmadan istediğiniz dillerde arama yapmak için Google Search Geolocation Language Change adlı uzantı ile hem Chrome ve Edge web tarayıcıda çok farklı dillerde arama yapabilirsiniz.

Google arama sonuçları ekranında konumunuzu ve dilinizi kolayca değiştirebilirsiniz.

Google Arama Sonuçları ekranında, menüye (ekran görüntülerinde görülen butonlar) tıklayarak ülke ayarlarını ve bölgesel ayarları özgürce değiştirebilirsiniz.

Google Search Geolocation Language Change uzantısını buradan cihazınıza yükleyebilirsiniz. 

Uzantıyı Chrome ekledikten sonra, Chrome tarayıcıda en sağ üst köşede uzantılar simgesine tıklayıp açılan listeden Google Search Geolocation Language Change uzantının ismine tıklayıp aktif yapalım. Şimdi sağ üst köşede uzantının ismine sağ tıklayıp Seçenekler kısmına dokunun. Açılan liste kısmından; Coğrafi konum, Dil, Dil filtresi ülkeleri seçelim. Google’ye Hava durumu yazalım. Ekranın en sağ tarafındaki Location kısmına dokunun ve buradan da Coğrafi konum, Dil, Dil filtresi ülkeleri seçip arama yapabilirsiniz.

Eğer eklenti ile uğraşmak istemiyorsanız aşağıdaki site ile Google’da farklı bir konum veya cihazdan veya farklı bir arama dili kullanarak arama yapmasına yardımcı olmak için oluşturulan çevrimiçi site bunları kolayca yapmasına olanak tanıyan ücretsiz bir özel arama web kaynağıdır.

http://isearchfrom.com

Bu yazıya katlılarımdan dolayı turkogluturizm.com.tr‘e teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz