Ücretsiz API Arama Motorları

0
717

Hemen hemen her şeyin API’leri ücretsiz bulmanızı sağlayan API arama motorlarının kısa ve açıklamalı bir listesini sizler oluşturduk. 

API artık İnternet’in her alanında kullanılan bir sistem haline geldi. API (Application Programming Interface) Türkçe kelime karşılığı Uygulama Programlama Arayüzü anlamına gelir. API, iki yazılım ile bilgi aktarımını sağlayan bir programlama kodudur. 

Günümüzde bir çok kullandığımız internet programları belki de API’ler olmasaydı olmayabilirdi… En çok da Google haritaları, alışveriş ödeme API’leri ve birçoğunu sayabiliriz…

Apitracker

Apitracker.io API’ler ve SDK’lar için bulut tabanlı listeleme yapar. Site ziyaretçilerini bulutta listelenen API’leri kolay bulmasına ve test etmesine yardımcı olur. Apitracker, Apı’leri aramada ve bulmak için doğru API’leri sizlere getirmede oldukça çok iyi iş yapan API arama motorudur. 

Rapidapi

Rapidapi, site bir çok türlerini destekleyen API arama motorudur. RapidAPI, üç milyona yakın geliştiricinin on binlerce API’yi bulabildiği, test edebildiği ve bunlara bağlanabildiği, tümü tek bir hesaptan ve tek API anahtarı ve tek bir SDK ile dünyanın en büyük API Hub’ıdır.

API Layer

Tüm API’lerin ücretsiz bir planı vardır . Kredi kartınızı kullanmanıza bile gerek yoktur. API sayısı fazla olmasa da kullanımı çok iyi ve faydalı apı koleksiyonuna sahiptir. API’leri aramada ve test etmede çok iyi iş yapmaktadır. 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz