E-Posta Adreslerini Ücretsiz Doğrulamak İçin En İyi E-Posta Doğrulama Siteleri

0
1471

E-posta doğrulma, bir e-posta adresinin geçerli olup olmadığını yani gerçekten bir kişiye ait olup olmadığı doğrulama işlemidir.  Mail adresinize gelen bir e-posta adresinin gerçek olup olmadığını bu yazıdaki siteler ile çevrimiçi ücretsiz kontrol edebilirsiniz. 

E-Posta adreslerini doğrulama siteleri genel olarak ücretlidir. Hatta e-posta doğrulama sitelerinin doğrulama API bulunmaktadır. Ücretlidir ve biraz da teknik bilgi gerekmektedir. Bu makaledeki siteler kontrol ettiğimde hepsi e-posta kontrolünde çabuk sonuç vermektedir. Ayrıca ücretsiz olarak yapan faklı siteler denediğimde sonuç vermediği gibi sizi uzun süre doğrulma ekranına bekletmektedir.

Çoğu e-posta doğrulma sitesi MX kayıtlarını kontrol eder. Bu yazıdaki sitelerin pek çoğu sunucu bağlantı kurup, SMTP bağlantı kurup e-posta adresinin gerçekten var olup olmadığını yani mail gönderile bilen bir e-posta adresi olduğunu kontrol eder. 

E-Posta Adreslerini Ücretsiz Doğrulamak İçin En İyi E-Posta Doğrulama Siteleri

E-posta adreslerini aşağıdaki verdiğim siteler ile çok kolay bir şekilde ele ile yazarak yada kopyala yapıştır ile çevrimiçi sorgulama yapabilirsiniz. Üye olmadan ve toplu olarak e-posta adreslerinin doğrulunu öğrenebilirsiniz.  

Zerobounce.net

Zerobounce.net e-posta doğrulma sitesini dünyanın birçok ünlü web sitesi kullanmaktadır. Bu ünlü web sitelerinden bazıları, Linkedin, İntel, Samsung gibi teknoloji site ve markaları sadece bazılarıdır. Zerobounce.net ile ücretsiz olarak bir e-posta adresi doğruluğunu kontrol eder. E-posta doğrulunu çabuk çabuk sonucunu vermektedir. 

Blocksurvey.io

Blocksurvey.io ile toplu olarak e-posta adreslerinin kullanıp kullanılmadığını kontrol edebilirsiniz. 

Guickemailverification.com

Guickemailverification.com ile bir e-posta adresi doğruluğunu kontrol eder.

Mailboxvalidator.com

Mailboxvalidator.com ile bir e-posta adresi doğruluğunu kontrol eder.

Verifalia.com

Verifalia.com ile bir e-posta adresi doğruluğunu kontrol eder.

Bulkemailchecker.com

Bulkemailchecker.com ile bir e-posta adresi doğruluğunu kontrol eder.

Breadcrumbs.io

Breadcrumbs.io ile bir e-posta adresi doğruluğunu kontrol eder.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz