Apple Watch’ta İnternet Sitelerinde Gezinin

0
456

Apple Watch bütün uygulamaların da Apple’nin varsayılan tarayıcısı Safari için bir uygulama yoktur. Sonuçta Apple Watch ile internette sörf yapamayacağınız sakın sanmayın. Bu kadar küçük ekranda internette yazıları okumak iyi bir tercih olmasa da, kullanışlı olabilir.

Safari uygulama simgesi olmasa da  Apple Watch ile E-posta uygulamanıza gelen mesajlar kısmında bir internet web sitesi bağlantısına tıkladığınızda Safari tarayıcınız gizli olduğu yerden ortaya çıkar. Apple Watch’da bir internet web tarayıcısı bulunmaktadır. Ne yazık ki uygulamalar listesinde Safari uygulaması bulunmamaktadır. Web site bağlantısına tıkladığınızda internet siteleri açılır. Burada muhakkak bir site bağlantı linki olmalıdır. 

Apple Watch’ta İnternet Sitelerinde Gezinin

Şöyle yapalım Telefonunuzdan Gmail uygulamasını açalım. Ya da farklı bir mail yada E-posta uygulamasını kullanın. Ben Gmail açtım. 

Oluştur kısmına dokunun.

Alıcı kısmına şuan Gmail uygulamasında kullandığınız Gmail adresinize, yani, kendi kendinize mail atabilirsiniz. Alıcı kısmına kendi mail adresinizi yazın. Konu kısmına mesela deneme mesaj yada her hangi bir şey yazın. Göndereceğiniz mesaj içeriğine bir internet web site bağlantı linki yazın. Örneğin Google veya internetkafa.com yazabilirsiniz. E-postayı gönderin.

Apple Watch’da mesajlar uygulamasını açın. 

Gelen mesajlar kısmında site Url’sine dokunun. 

Safari uygulaması açılır. 

Artık Apple Wtach ile internet sitelerine ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz