Google search engine
Ana SayfaHayatDevre Dışı Olan İPhone Kilidini Açın

Devre Dışı Olan İPhone Kilidini Açın

İPhone’unuzun kilidini açmak için bir parola kullanıyorsanız ve yanlışlıkla veya yanlış bir parola çok fazla girdiyseniz, aygıt bir süre kilitli kalacak ve hatta devre dışı bırakılır bile. Örneğin; dokuz, 9 yanlış giriş: İPhone devre dışı bırakma süresi 60 dakikadır. On, 10 yanlış giriş: İPhone devre dışı. Tamamen devre dışı bırakır.

Devre dışı İPhone’u, iTunes’a bağlamadan ve bağlanarak kullanabileceğiniz çeşitli kurtarma seçenekleri yazacağım. Tüm İPhone modelleri için kurtarma yapabilirsiniz.

İPhone Şifresini Unutma

İPhone devre dışı mesajı göstermesi demek birçok kez parolayı yanlış girmiş olmanızdan kaynaklanır. Apple’ın güvenliği art arda on yanlış parola yazdıktan hemen sonra İPhone devre dışı mesajı ile karşı karşıya kalırsınız. Yanlış parola girişler çok sık yazıldıysa, bir sonraki girişimin yaklaşık olarak giriş sayınıza göre 1 dakika, 5 dakika, 15 dakika ve 60 dakika İPhone girmenizi engeller ve 10 yanlış İPhone devre dışı bırakır.

İPhone Devre Dışı Bırakılmışsa Yapacaklarımız

İPhone devre dışı olursa, parola kilidinden kurtulmak için sıfırlanabilir. Fakat yedeklemeniz yoksa tüm bilgileriniz silinecektir. İPhone devre dışından kurtarmak için Windows bir bilgisayar kullanıyorsanız, bunu iTunes’a bağlanarak yapabilirsiniz. Kurtarmayı etkinleştirme işlemini başlatmak için kurtarma modun da iPhone ayarlamanız gerekir.

İPhone 8 ve Üst Modellerde Kurtarma Modu Etkinleştirme

İPhone, sağ taraftaki tuşa ve ses tuşuna basın ve telefonda bir ses tuşuna basın.
Kaydırıcı aracılığıyla cihazı kapatma. Ardından, yan düğmeyi basılı tutun ve iPhone’u kabloyla Windows bilgisayara bağlayın. Ekran Kurtarma Modu’nu aydınlatana kadar Ana Ekran düğmesine basın ve basılı tutun.

iPhone SE, iPhone 6s veya daha Yüksekler için Kurtarma Modunu Etkinleştirme

Sağ tarafa veya Ses Yukarı düğmesine basın ve basılı tutun. Kaydırıcı aracılığıyla cihazı kapatma. Ana Ekran düğmesine basın ve basılı tutun ve iPhone’u kablo ile Windows bilgisayar bağlayın. Kurtarma Modu ekranda görünene kadar Ana Ekran düğmesine basın ve basılı tutun.

İPhone 7 veya 7 Plus’ta Kurtarma Modunu Etkinleştirime

İPhone telefonda sağ yan düğmeye basın ve basılı tutun. Kaydırıcı dan kapatın. Ses Aşağı düğmesini basılı tutun ve iPhone’u kabloyla bilgisayara bağlayın. Kurtarma Modu ekranda görünene kadar Ses Aşağı düğmesine basın ve basılı tutun.

Şimdi artık şunları yapabilirsiniz…

Windows kullanarak, iPhone’u, iTunes’a bağlanarak geri yükleyebilirsiniz. Bilgisayara bağlandığında, bu bildirim gösterilecek: iPhone’un güncellenmesi veya geri yüklenmesi gereken bir sorun var; Güncelleştir seçeneği yerine Geri Yükle seçeneğini seçmeniz gerekir. Şarj işlemi 15 dakikadan uzun sürerse, aygıt Kurtarma Modundan çıkar ve işlemin tekrarı gerekir.

iCloud Üzerinden iPhone’daki Verileri Silme

Cihazınızda iPhone’umu Bul özelliği etkinse veya bilgisayardaki kurtarma işlemi çalışmıyorsa, iCloud üzerinden iPhone’unuzu sıfırlayabilirsiniz. Bu, ayrıca, tüm verileri kaldırır ve var olan bir yedekleme geri yüklenebilir.

Şu şekilde yapalım:

Bir Internet tarayıcısı aracılığıyla Apple’ın iCloud web sitesini ziyaret edelim. Apple Kimliğinizi ve şifrenizi kullanarak giriş yapın. iPhone arama simgesine tıklayın, Tüm Cihazlar seçeneğini seçin ve engelli iPhone’a tıklayın. iPhone’u sil seçeneğini belirleyin ve kilidini açmak için aygıtı listeden çıkarın.

Bigilerinizi iTunes veya iCloud Üzerinden Geri Yükleme

Windows kullanıcıları iPhone’u bilgisayara bağlayabilir ve kurulum işleminde en son yedeklemeyi seçebilir. iPhone’unuzda bir depolama planınız varsa ve iCloud üzerinden otomatik yedeklemeleri etkinleştirdiyseniz, kurulum işlemi sırasında aygıtınızı iCloud yedeklemesi üzerinden geri yükleyebilirsiniz.

Tüm İslam Aleminin Kurban Bayramı Mübarek, kutlu olsun.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisment -
Google search engine

Most Popular

Recent Comments

gürkan baki mendeş on Excel İle Telefon Rehberi Yapın
AHMET MAVİYILDIZ on Excel İle Telefon Rehberi Yapın