DVD Flick ile Videoları Kolayca DVD Yapın

0
3404

Dvd’ler ve cd’ler gibi optik diskler zamanında çok popülerdiler. Bir zamanlar bellek kartları ve usb disklerin da neredeyse yerini almıştı. Ancak flaş bellek tabanlı cihazlara (Usb parmak bellek gibi) kıyasla, dvd’lerde saklanan veriler çok daha güvenli kalırlar. Parmak sürücüler 4-5 yıl içinde başarısız olmasına rağmen, kaliteli bir dvd disk gelecek 50 yıl boyunca verileri saklayabilir. 2007’lerin ortalarında yaktığım bazı dvd’ler var ve hepsi de çalışıyor. Bu nedenle, önemli verilerinizi kaliteli dvd’ye kaydetmek mantıklıdır.

Değerli videolarınızı nesilden beri saklamak istiyorsanız ve videolarınızdan dvd oluşturabilen ücretsiz dvd yazılımı Flick’i kullanabilirsiniz. Ffmpeg kullanır ve tüm popüler video formatlarını destekler. Her türlü dvd oynatıcıyla çalışmak için dvd menüler ve bölümler oluşturmayı destekliyor.

Ekleyebileceğiniz kaç video dosyası, aklınızda bulunduğunuz optik disk türüne bağlıdır. Kullanılan diskin türünü Proje Seçenekleri’nden değiştirebilirsiniz . Varsayılan olarak standart 4.3 GB DVD kullanıyor. Ancak çift katmanlı DVD sürücüsü ve çift katmanlı DVD boş diskiniz varsa, depolama boyutunu 7,9 GB’a kadar genişletebilirsiniz. Hazırlanan DVD’yi fiziksel bir DVD diske yazmak istemiyorsanız, bunun yerine ISO görüntüsüne kaydetme seçeneğini değiştirebilirsiniz.

DVD Flick’i http://www.dvdflick.net adresden indirebilirsiniz.

Cd-dvd okuyucularınızı test yapın:

Optidrivecontrol sitesi ile sd-dvd okuyucularınızı test ve kontrol etmek için çok yararlı programlar bulunmaktadır. Site içerisinde buna benzer yararlı farklı site linkleride bulunmaktadır

Aşağıdaki listelediğim sitelerle donanımlarınızı ve programlarınızı test edebileceğiniz yararlı uygulamaların bulunduğu diğer sitelerdir.

Cdmediaworld

Free-codecs

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz