Web Proxy Nedir

0
3285

Web Proxy engellenen İnternet sitelerine erişmeye çalışırken İP adresinizi gizlemek için kullanılan bir proxy’dir. Kullandığınız cihazlara asla yükleme işlemi gerektirmeyen ve her hangi bir İnternet tarayıcısı tarafından kullanılabilir. Bir nevi site engellemeyi kaldırıcı proxy veya proxy sunucusudur. Ücretsiz web proxy’de ayar yapmanıza gerek yoktur.

Bir proxy kullanmaya başladığınızda  telefonunuz, tabletiniz ve bilgisayarınız İP adresiniz gizlenir ve İnternet’te anonim yani, gizlenerek sörf yapmaya başlarsınız. Her ziyaret ettiğiniz İnternet sitesi siszin gerçek İP adresinizi asla bilmez ve göremez. Proxy serverde kullandığınız İp adresini görür.

Wep proxyi kullanım şekilleri farklıdır. İnternet tarayıcınızda, tarayıcıda kısa bir ayar yapıp kullanabilirsiniz. Web tarayıcınızda eklenti olarak yükleyip kullanabilirsiniz. Online web siteler vasıtası ile kullanabilirsiniz.

Anonim Proxy Seviyeleri

Üç anonim proxy seviyesi bulunmaktadır.

Transparent Seviye

Transparent / Şeffaf seviye, web proxysinin en düşük anonim olmasıdır. İp adresinizi erişmeye çalıştığınız İnternet sitelerinden gizler. Bu seviye ulaşmak istediğiniz web sitesinin engelini kaldırmak ve güvenlik duvarını aşmak için kullanılır.

Anonymous Seviye

Anonymous / Anonim seviye, ip adresinizi proxy sunucusundan gizler. Üçüncü şahısların, cihazınıza bağlanmasını tamamen engeller. İnternet’te gizli bir şeklide olmanızı sağlar. Bağlantı sağladığınız yeriniz  bilinmez.

Elite Seviye

Elite / Elit seviye, tam anlamıyla anonim olmanızı sağlar. En yüksek seviye anonim proxylerdir. Proxy sunucusunu proxy ip adresi değil sanki gerçek ip adresi kullanıyormuş gibi kabul ettirir. Socks proxy listesi aynı derecede anonimlik yapar ve elite proxy listesi yerine http proxy listesi olarak sınıflanır.

Chrome Proxy Ayarı  Yapma

Chrome tarayıcınızın sağ köşedeki üç noktaya tıklayın.

Ayarlar + Gelişmiş + Sistem + Bilgisayarınızın proxy ayarlarını açın kısmını tıklayın.

Karşınıza gelen ekranda El ile ara sunucu kurulumu 

Ara sunucu kullan butonunu sağ tarafa kaydırın.

Adres kısmına, örneğin 109.73.176.112 yazın.

Bağlantı noktasına 80 yazın.

Artık bu ayarları yaptıktan sonra İnternet’te açılmayan web sitesi kalmayacaktır.

Ücretsiz filterbypass.me sitesini kullanıp web proxy hizmetinden yararlanıp engellenmiş sitelere giriş yapabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz