En İyi Mobil Proxy Servisleri

0
5590

Mobil Proxy servisleri hepsi ücretli ve pahalı bir hizmettir. Ücretsiz sürümü kısıtlı derecede hizmet vermektedir.

Artık günümüzde İnternet’i kullanırken masaüstü ve dizüstü bilgisayarlar yerine daha çok cep telefonları kullanmaya başladık. İnternet’te telefon kullanımı bize daha fazla zaman kazandırır. Bunun yanında güvenlik riskleri de beraberinde getirmektedir. Mobil cihazınızla bir web sitesine erişirken güvenlik unsuruyla karşı karşıya kalabiliriz. Diz üstü bilgisayarla istediğimiz siteye ulaşırken gizli kalabilir veya farklı web tarayıcıları kullanabiliriz. Cep telefonumuzla ip adresimiz gizlemek biraz zor bir uğraştır. Bu yazıdaki yazacağım mobil Proxy servislerini kullanıp, erişmediğiniz web sitelerine kolayca erişebilirsiniz.

Proxy ne olduğunu açıklayalım

Proxy, Proxy sunucusu olarak bilinmektedir. Proxy, erişmek istediğimiz web sitesine erişmeden önce, ek bir sunucudan geçmektedir. Proxy sunucusu bize farklı bir ip adresi atar ve web sitesine giriş yaptığımızda farklı bir ülkeden girmiş gibi gösterir.

Mobil Proxy Nedir?

Mobil Proxyi daha iyi anlamak için birkaç örnekle anlatmaya çalışacağım. İnternet servisi sağlayıcısı, ben İSS olarak örneğin TürkNet kullanıyorum. İnternet servis sağlayıcım bana bir ip adresi verir. Tabi bu ip adresi modem kapattığınız da yeniden kurduğunuzda, bilgisayarınızı kapatıp açtığınızda statik bir ip adresidir. Eğer ip adresinizi devamlı değiştirmek istiyorsanız bir Proxy hizmeti kullanmalısınız. Bu Proxy servisleri genel olarak farklı ülkelerin İp adreslerini kullanırlar.

İnternet servis sağlayıcıları cep telefonunuza atanan ip adreslerini kullanırlar. İnternet’e mobil cihazınızla bağlandığınız da Proxyin kullandığı geçici ip adreslerin aksine cep telefonu operatörünüz kalıcı ip adresi kullanırlar. Buradaki ayrım; proxyler, internet servis sağlayıcısı ve geniş bant bağlantılarıyla birlikte kullanırlar.

Mobil Proxy Çalışması

Cep telefonuz da Proxy kullandığınızda ilk başta backconnect / geri bağlantı bağlanarak çalışır. Proxy servisi ip adresimizi değiştirip, gerçek ip adresimizi gizli kalmasını sağlar. İp adresimiz devamlı değiştiğinde mobil Proxy servisi bize her girdiğimiz siteye farklı ip adresi ile giriş yaparız. Her bağlandığımız web siteye yeni bir ip adresimiz olur. Bir çok Proxy sunucuları kullandığınız ip adresinizi uzun bir süre kullanmanıza izin verir ve sanki yapışmış ip özelliği verirler. Aynı ip adresini bir seferde yalnızca birkaç dakika kullanabiliriz.

Mobil proxyler bizim konumumuzu değiştirdiği gibi devamlı bizi farklı, farklı ülkelerden girmiş olarak kullanırız. Bu işlevin sebebi cep telefonu Proxy servisleri İnternet Servis Sağlayıcısı ile birlikte ağ geçidi kontrolü sunmaktadır. Mobil proxylerle ülkeler ve internet servis sağlayıcı hizmetleri kendimiz seçebiliriz.

Mobil Proxler neden tercih edilirler?

Mobil proxyler son derece yüksek güvenli bir hizmet kullanmaktadırlar. Web sitelewr tarafından engelleme ve kara liste olayı en alt seviye düşürmektedirler. Diğer ip hizmeti verenlerin aksine gerçek kullanıcılara atanan ip adreslerini kullanırlar.

Mobil Ağların çalışması

Mobil operatörlerin milyonların üzerinde müşterisi olsa da ne yazık ki sınırlı sayıda ip adresleri bulunmaktadır. Mobil operatörler aynı ip alt ağını birden çok müşterisine kullandırırlar. Mobil proxyler benzersiz ip adresini tek bir kullanıcısına atar. Mobil proxylerde ip adresiniz ile dilediğiniz site engelleme durumu olsa da tüm sitelere çok rahat girersiniz ve asla ve asla ip adresiniz kara listeye alınmaz.

En İyi Mobil Proxy Servisleri

Ake.net

Mobil Proxy

Ake.net mobil IP adreslerini kullanan veya web trafiğini hücresel ağa bağlı mobil cihazlardan yönlendiren yüksek kaliteli 5G ve 4G Mobil Özel Proxy’ler. Bu proxy, ek bir anonimlik katmanı sunar ve yüksek bir IP güven puanına sahip olmasıyla bilinmektedir.

Residential Proxy

Residential (Konut) arka bağlantı proxy’miz, oturumları kontrol etmenize ve IP yasaklarından ve CAPTHCA’lardan kaçınmanıza olanak tanıyan, sürekli dönen bir proxy havuzuna erişmenizi sağlar. Buna karşılık, kazıma projeleriniz için ortalama %99,95 başarı oranı garanti etmektedir.

Nexusnet.io

Residential Proxy

Nexusnet.io konut (Residential) arka bağlantı proxy’miz, oturumları kontrol etme ve IP yasaklarından ve CAPTHCA’lardan kaçınmanıza olanak tanıyan, sürekli dönen bir proxy havuzuna zarar vermenizi sağlar. Buna karşılık, kazıma tahminleriniz için ortalama %99,95 başarı oranı garanti etmektedir. 

Mobil Proxy

Mobil IP adreslerini kullanan veya web trafiğini hücresel ağa bağlı mobil cihazlardan yönlendiren yüksek Kaliteli 5G ve 4G Mobil Özel Proxy’lerdir. Bu proxy, ek bir anonimlik katmanı sunar ve yüksek bir IP güven puanına sahip olmasıyla bilinmektedir.

Proxyrack.com

Proxyrack, 4g ve 3g mobil proxylerde hizmet vermektedir. Firmanın tüm mobil proxy ağı Abd bulunmaktadır. Şirket 50 milyondan fazla kişiye, mobil proxy ip hizmeti vermektedir. Http ve socks protoctokl2 bağlantılarını kullanır. İp adresi sürekli değişken değildir, belirli zaman diliminde değiştirilir. Yedekleme hizmeti verir.

Luminati.io

Luminati, ilk mobil proxy servis sağlayıcısıdır. Mobil proxy alanında en popüler ve çok tercih edilen şirkettir. Çok iyi bir hizmet kalitesi sunmaktadır. Ayrıca Google Chrome uzantısı ile mobil proxy hizmeti verip bu işi çok kolay hale getirmiştir.

Mobil Proxy hizmeti kullanmadan önce mutlaka ücretsiz sürümünü ile işe başlayın. Bu yazı sizlere Mobil Proxy ve Mobil Proxy şirketleri hakkında genel olarak ön bir bilgi vermiştir diye düşünüyorum.

Yazı için https://exceldestek.com ve https://exceldepo.com teşekkürler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz