Engellenen web siteleri erişim aşma yöntemleri

1
712

Birçok popüler web siteleri belirli ülkeler için kullanılabilir. Engelli olmaları nedenleri değişir.İki yönlü olabilir. İlk olarak, içerik başka bir ülke için geçerli değildir.Yasal nedenlerden dolayı değildir.Belirli ülkelerden insanlarla içerik paylaşımı engeleme sitenin ayrıcalığıda olabilir. Bir tür sansür olabilir. Dünya genelinde mart 2013 itabari ile en yirmibeş ülkede kalıcı olarak web siteleri engellidir. Engeller siyasi, kültürel,sosyolojik nedenler olmaktadır.
Ne olursa olsun engellenen web sitelerine erişim mümkün olabilir. Bu yazıda bazı yöntemlerle engelli siteleri girmek münkün olabiliyor. Bazı geliştirici guruplar sansüre yaşamları boyunca çalışırlar. İnsanlara yardımcı olabileçek araçlar geliştirmişlerdir.

Online proxy sitelerini kullanın:

Tüm engellenen sitelere site url’sini girin. Artık siteye erişim mümkündür. proxy hizmeti İngiliz ya da abd,alman,doğu avrupa merkezli ip sunuyor gibidir, abd,almanya,ingilengellenen-web-siteleri-erisim-asma-yontemleritere, başka bir ülkeden sanarak çalışır. Iss’nize sanal ağ atar ve aldatır.

http://www.zend2.com

http://anonymouse.org/anonwww.html

http://www.proxy-service.de
http://proxite.me
http://xitenow.com
http://walln.com
http://incloak.com
http://fiberproxy.eu
http://proxycloud.net
http://vtunnel.com
http://www.cixproxy.com
Ücretsiz proxy programları kullanın:

Bir proxy yazılımı online proxy siteleri gibi çok çalışır, ama bunu kullanmak için bilgisayara kurmanız gerekir. ilk başta kurmadan önce virüs taraması yapmanız getekebilir. Proxy yazılımı genellikle yüksek trafik sınırları vardır ve bir online proxy sitesinden daha fazla imkanlar sunarlar.proxy programları (vpn) sizleri internet gibi çalışan bir ağ eriştirirler. Bir vpn bağlanmak için genelde kendi kurdukları serverlerle size yasaklı sitelere ulaştırırlar.

2013 popüleritesi yükseke olanlar site indirme sayfaları:
http://www.softpedia.com/get/Internet/Servers/Proxy-Servers/FreeProxy.shtml
http://sourceforge.net/projects/gappproxy/files/latest/download
http://www.softpedia.com/get/Security/Security-Related/X-Proxy.shtml
http://www.sunvpn.com
https://expressvpn.net/?refID=131&gclid=CK7iio6H3bgCFfLHtAodaR0AvQ
http://www.spotflux.com
https://www.tunnelbear.com
http://www.securitykiss.com/pricing

Bu sitelere vpn veya Internet üzerinde vekil proxy sitesi ile bağlanamadınız ise tecüme sistesini kullanabilirsiniz.özellikle bu işlemde bu siteyi kullanın:
http://www.bing.com/translator
Siteye girdiğinizde metni veya web sayfası url’sini çeviri kısmının sol tarafına yazın. Sağ bölmeden çevirilen kısımdan üstüne tıklayın. Çevirelen dil ingilizce yapın. Site karşınıza geleçektir.

Bu tür uygulamalarda kesin engelli siteye girmek için bu iki siteye girebiliyorsanız kullanmakta yaptığınız uyagulama başarılı ve dünya genelinde bütün sitelere ulaşabilirsiniz.
Siteler:
http://cyberghostvpn.com

http://www.pritebayproxy.org
Google önbellek kullanın:
Google ana sayfasında girmek istediğiniz örneğin cache:milliyet.com kullanarak ulaşabilirsiniz. cache: komutu çok işinize yarayaçaktır. Bazı sitelerin serverleri google ön bellek komutunu kullanadırmaya bilir.
Rss kullanarak ve online rss yaparak giriş yapın:
Engellenen web sitesi bir rss beslemesi varsa, bir rss okuyucu kullanarak bloke sayfalarını görüntüleyebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey okuyucuya RSS beslemesi ekleyin. Bloke web sayfasının bir rss beslemesi yoksa, sadece buna benzer bir hizmeti kullanmak için bir rss beslemesi oluşturabilir.Sadece bunun için bir rss beslemesi oluşturmak için kutuya url’yi girin, sonra okuyucu ekleyin.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here