Engellenen Web Siteleri Erişim Aşma Yöntemleri

1
3669

Birçok popüler web siteleri belirli ülkeler için kullanılabilir. Engelli olmaları nedenleri değişir. İki yönlü olabilir. İlk olarak, içerik başka bir ülke için geçerli değildir. Yasal nedenlerden dolayı değildir. Belirli ülkelerden insanlarla içerik paylaşımı engelleme sitenin ayrıcalığı da olabilir. Bir tür sansür olabilir. Dünya genelinde mart 2013 itibari ile en yirmi beş ülkede kalıcı olarak web siteleri engellidir. Engeller siyasi, kültürel, sosyolojik nedenler olmaktadır.

Ne olursa olsun engellenen web sitelerine erişim mümkün olabilir. Bu yazıda bazı yöntemlerle engelli siteleri girmek mümkün olabiliyor. Bazı geliştirici guruplar sansüre yaşamları boyunca çalışırlar. İnsanlara yardımcı olabilecek araçlar geliştirmişlerdir.

Online proxy sitelerini kullanın:

Tüm engellenen sitelere site url’sini girin. Artık siteye erişim mümkündür. Proxy hizmeti İngiliz ya da abd, alman, doğu Avrupa merkezli ip sunuyor gibidir, abd, Almanya, İngiltere, başka bir ülkeden sanarak çalışır. ISS’nize sanal ağ atar ve aldatır.

http://www.zend2.com

http://xitenow.com
http://walln.com

https://www.croxyproxy.com

Ücretsiz proxy programları kullanın:

Bir proxy yazılımı online proxy siteleri gibi çok çalışır, ama bunu kullanmak için bilgisayara kurmanız gerekir. ilk başta kurmadan önce virüs taraması yapmanız gerekebilir. Proxy yazılımı genellikle yüksek trafik sınırları vardır ve bir online proxy sitesinden daha fazla imkanlar sunarlar. Proxy programları (vpn) sizleri İnternet gibi çalışan bir ağ eriştirir. Bir vpn bağlanmak için genelde kendi kurdukları Serverlerle size yasaklı sitelere ulaştırırlar.

2013 popüleritesi yüksek olanlar site indirme sayfaları:

http://www.softpedia.com/get/Internet/Servers/Proxy-Servers/FreeProxy.shtml
http://sourceforge.net/projects/gappproxy/files/latest/download
http://www.softpedia.com/get/Security/Security-Related/X-Proxy.shtml

Bu sitelere vpn veya İnternet üzerinde vekil proxy sitesi ile bağlanmadınız ise tercüme sitesini kullanabilirsiniz. özellikle bu işlemde bu siteyi kullanın:

Google önbellek kullanın:

Google ana sayfasında girmek istediğiniz örneğin cache:milliyet.com kullanarak ulaşabilirsiniz. cache: komutu çok işinize yarayacaktır. Bazı sitelerin serverleri Google ön bellek komutunu kullandırmaya bilir.

Rss kullanarak ve online rss yaparak giriş yapın:

Engellenen web sitesi bir rss beslemesi varsa, bir rss okuyucu kullanarak bloke sayfalarını görüntüleyebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey okuyucuya RSS beslemesi ekleyin. Bloke web sayfasının bir rss beslemesi yoksa, sadece buna benzer bir hizmeti kullanmak için bir rss beslemesi oluşturabilir.Sadece bunun için bir rss beslemesi oluşturmak için kutuya url’yi girin, sonra okuyucu ekleyin.

1 Yorum

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz