1. Ana Sayfa
  2. Dijital Kültür

İp Adresiniz Gerçek mi Öğrenin?

İp Adresiniz Gerçek mi Öğrenin?
0

Birine bir E-Posta gönderdiğinizde, giden mesaj bazen mesaj göndermek için kullanılan bilgisayarınızın ip adresini içerebilir. Tüm e-posta sağlayıcıları giden e-posta mesajları içinde gönderenin ip adresini içerir.
Gmail, gmail mobil uygulamaları Microsoft Outlook veya İPhone posta app gibi – bir üçüncü taraf programı kullanıyorsanız gmail hesabınız üzerinden mesajlar Yahoo mail giden mesaj başlıklarında bu bilgileri içerir ise Outlook.com de gönderenin ip adresini gizler.

Eğer e-posta istemcisi alıcılara ip adresinizi açığa olup olmadığını bilmek istiyorsanız, ya da kendinize bir e-posta gönderip ve mesaj başlıklarını bakarak biraz fazla teknik bilgi isteyebilir. Gelen e-postalardan ip adresi tespit etmede uygulaması için farklı başka yöntemlerde bulunmaktadır. Bur da biz emailipleak.com sitesi sayesinde ip adresi tespit etme yolunu göstereceğim.

Tarayıcınızda site açtığınızda, bilgisayarınızın ip adresini tespit ve sizin için benzersiz bir e-posta adresi oluşturur. Bunu adresine e-posta istemcisi bir boş mesaj göndermeleri gerekmektedir. Mesaj geldiğinde, aracı gelen iletinin başlıklarında ip adresi arar ve bir eşleşme bulunursa sizi uyarır.
Sitenin gizlilik politikası herhangi bir kullanıcı bilgi ve herhangi bir sonuç sayfaları inşa edilir . Sonra bilgi hemen atılır ve site sizin ip adresini kayıt tutmaz.

Site sayfası: http://emailipleak.com

Dilerseniz fastproxyservers online yerinize bakabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap