Google Analytics’te Sitenizin Sayfa Görünümlerini Kontrol Edin

0
2512

Google Analytics İnternet sitelerinin ziyaretçi trafiğini gösteren en iyi ücretsiz kaynaktır. Bu her zaman web sitenizin ziyaretçi sayısını analiz edebilirsiniz. Google Analytics, sitenizi ziyaret eden nereden geldiğini, sitenize erişmek için hangi cihazları kullandığını, yaşlarını gibi unsurları kontrol edebilirsiniz. Sitenizdeki bir sayfanın sayfa görünümünü Google Analytics’le görmek çok kolaydır.

Sitenizin tek tek sayfa görünümlerini kontrol etmek web sitenizin ziyaretçi trafiği ve hangi yazıların daha çok üzerine düşülmesi gibi bize ön bir bilgi verir. Tabi siz sitenizi hangi amaçla kullanıyorsanız ona göre bir plan yaparsınız. Özellikle E-Ticaret sitesi yönetiyorsanız tek tek sayfa görünümü kontrol etmek oldukça faydalıdır.

Google Analytics ile Tek Tek Sayfaların Sayfa Görünümünü Görün

Bir sayfanın sayfa görüntülemelerini Google Analytics görmek için buradan Google Analyticse giriş yapın.

Eğer birden fazla siteniz varsa analiz etmek istediğiniz web sitesini seçin.

Ekranın sol tarafındaki kısımdan Davranışa tıklayın.

Sonra Site İçeriği tıklayın.

Son olarak Tüm Sayfaları tıkayalım.

Şimdi ekranın sağ tarafına bakın. Grafiğin alt kısmın da, web sayfalarınızda ki sayfaları ve sayfa görüntüleme numaralarını gösteren tablo görürsünüz.

Google Analytics sayfaların URL’lerini gösterir. Grafiğin altındaki mavi yazılı Sayfa Başlığı tıklayın. Google Analyticsi sayfa başlıklarını gösterecek şekilde ayarlayabilirsiniz. İstediğiniz sayfa yoksa heme üst sağ tarafta arama kutusu ile bulabilirsiniz.

Analytics beklenmeyen bir durumla karşılaştı ve istediğinizi yerine getiremiyor hatası çözümü

Bir hatırlatma yapayım. Google Analyticste Tüm sayfalar kısmına ulaşırken; Analytics beklenmeyen bir durumla karşılaştı ve istediğinizi yerine getiremiyor hatası çıkarsa web tarayıcınızdaki Vpn eklentilerini varsa kapatın, reklam engelleme eklentisi varsa kapatın. Böylece, Analytics beklenmeyen bir durumla karşılaştı ve istediğinizi yerine getiremiyor hatası çözümlenmiş olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz