1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Vize Olmadan Seyahat Edebileceğiniz Ülkeleri Bulun

Vize Olmadan Seyahat Edebileceğiniz Ülkeleri Bulun
0

Bu yazıda size vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeleri bulmak için markuslerner adlı web site bahsedeceğim. Artık vize gerektirmeden hangi ülkeleri ziyaret edebileceğinizi kolayca bulabilirsiniz.

Yapmanız gerek ilk iş Travelscope sitenin ana sayfasına  ziyaret etmektir. Bir dünya haritası göreceksiniz. Şimdi, üstteki “Mode” açılır menüsünü seçmeniz ve “Visa-free destinations” seçeneklerini seçmeniz gerekir. Bunu yaptığınız anda, vizesiz seyahat edebileceğiniz ülkeleri bulmaya devam edebilirsiniz.

Haritadaki herhangi bir ülkenin üzerine geldiğinizde, başlangıçta size o ülkenin vatandaşı tarafından vizesiz olarak ziyaret edilebilecek toplam ülke sayısını gösterir.

Şimdi, hedef ülkeler hangileri olduğunu tam olarak görmek için, haritadaki kaynak ülkeye tıklamanız yeterlidir. Bunu yaptığınız anda, kaynak ülke ve hedef ülkeler arasında animasyonlu bir çizgi çizerek otomatik olarak tüm vizesiz ülkeleri gösterecektir. Bu web sitesi vizesiz ülkeler dışında, vize gerektiren diğer ülkeleri, özel düzenlemeleri, elektronik seyahat yetkilerini vb. vermektedir.

Vizesiz ülkelerin hangileri olduğunu bilmek için haritanın renk kodunu izlemeniz gerekir. Koyu yeşil rengi olan hedef ülkeler, kaynak ülkelerdeki vatandaşların vizesiz seyahat edebileceği ülkelerdir. Kodlar kabul reddini reddeder, özel düzenlemeler için pembe, vize için gerekli gri, vb. renk kodlarının listesi dünya haritasının solunda görünür.

Herhangi bir ülkenin toplam nüfusu, Kişi Başına GSYİH, vb. bulabileceğiniz bu web sitesi tarafından sunulan başka özellikler de vardır.

Travelscope buradan ulaşabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap