1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Gizli Kalmak için Ücretsiz Özel Tarayıcılar

Gizli Kalmak için Ücretsiz Özel Tarayıcılar
0

Buradaki indirme linkini vereceğim tarayıcılar ile online  etkinliklerinizi gizli tutmak için internette gezinmenizi sağlar. Takip edilmekten endişe etmeden sorunsuzca gezebilirsiniz. Tarama geçmişinizi, önbelleğinizi, geçici dosyalarınızı, indirme geçmişinizi, arama geçmişinizi vb. tarayıcı oturumunuzu kapattığınızda tarayıcınızdan otomatik olarak ve bilgisayarınızdan silinir.

Epic Privacy Browser

Epic Privacy tarayıcısı, sizi her gün farklı taraflarca yapılan farklı izleme girişimlerinden korur. Epic’i kullandığınızda, çevrimiçi etkinlikleriniz Google’dan, İSS’nizden, hükümetinizden, işvereninizden ve diğer birçok veri toplayıcısından gizlenir. Çeşitli web siteleri tarafından bilgisayarınıza indirilen izleme dosyalarını ve diğer parmak izi komut dosyalarını devre dışı bırakmak için yerleşik bir kapasiteye sahiptir. Bu izleme dosyaları, IP adresinizi, tarama oturumu ayrıntılarınızı vb. Izlemek için sahnenin arkasına anonim veriler gönderir.

Epic, Chrome, Firefox ve İnternet Explorer gibi diğer tarayıcıları kullanırken sizi kimin takip ettiğini size gösterebilir. Sunduğu en iyi özelliklerden biri EpicProxy’dir. Bu özelliği açın ve Epic, tarayıcınızdan çıkan her bir veriyi şifreleyecektir. Bu özelliği kullanarak IP adresinizi bile gizler. Epic varsayılan olarak, gizliliğinizi internet üzerinden korumanıza yardımcı olacak uzun bir özellik listesi sağlar. Hiçbir tarih kaydı, önbelleğe alma, DNS ön getirme, DNS önbelleği yok, üçüncü taraf çerezlerinden korunma ve şifreleri kaydetme gibi çok dikkat çekici özellikler sunar.

Tor Browser

Total Onion Router’ın kısaltmasıdır. Temel olarak gizlilik ve güvenlik sağlamak için birlikte çalışan gönüllü sunucular grubudur. Doğrudan rotadan ziyade web’e bağlanmak için bir dizi sanal tünel kullanır. Tarama oturumu ayrıntılarınız veya İP adresiniz diğer taraflarca yakalanmadığı için anonim tarama yapmak için çok güzel bir araçtır. Etkinliklerinizin izlenemeyeceği ve gazetecilikle uğraşan veya İnternet üzerinden hassas veriler gönderdiği başka bir alanda çalışan kişiler için iyi bir tarayıcı olduğuna güvenebilirsiniz.

Tor çapraz platform tarayıcı ve taşınabilir sürümü de var. Bir USB kalem sürücüsünden başlatabilir veya her yere yanınızda taşıyabilirsiniz. Tor ile kendinizi kaynaktan hedefe ne gönderdiğinizi izlemek için birkaç üçüncü taraf ve davetsiz misafirlerin yaptığı trafik analizinden koruyabilirsiniz . Tabii ki, hiçbir tarayıcı tamamen güvenli değil, ama Tor anonimliğinizi korumak için oldukça iyi bir iş yapıyor.

İridium

İridium , özel olarak kullanıcının gizliliği için eklenen değişiklikler içeren başka bir krom tabanlı özel tarayıcıdır. Iridium, Google Chrome’da gördüğünüz tüm uygulamaları, uygulamalar ve uzantıları, kısayol tuşları, vb. için destek sağlar. Gizlilik için web sitelerini tanımlama bilgilerini otomatik olarak engelleyen web sitesi gibi ekstra özellikler sunar. Bu, Qwant’ı varsayılan arama motoru olarak kullanır. Yaptığınız aramaların izlerini kaydedin ve bilgisdayarınızdan veri almakta olan web sitelerini engeller. Burada Iridium ve Chromium arasındaki farkı görebilirsiniz. Java, flash vb. Için eklentileri devre dışı bırakabilirsiniz.

Browzar

Kullanabileceğiniz başka bir özel tarayıcıdır. Bu tarayıcıda birkaç benzersiz şey var. Her şeyden önce, boyutu çok küçüktür; 250 KB’den az. Bunu IE’ye ( internet explorer) dayanarak gerçekleştirir, böylece tam teşekküllü bir tarayıcı yüklemeye gerek kalmadan PC’nizde zaten yüklü olan IE bileşenlerini kullanır. İkincisi, özel göz atma sağlar, ancak izleme için anonimlik veya koruma sağlamaz. Temel olarak herhangi bir göz atma etkinliği veya önbellek dosyası tutmaz ve tarayıcınızı kapatır kapatmaz tam tarama geçmişiniz silinir, ancak web sitelerinin sizi izlemesini engellemek için pek çok özellik sağlamaz.Yani, eğer anonimlik arıyorsanız, o zaman bu sizin için bir tarayıcı değildir.

Bunun dışında, Boss düğmesi, çıkıştaki tüm tarama verilerinin güvenli bir şekilde silinmesi (tarama geçmişi, çerezler, geçici dosyalar, vb.) ActiveX bileşenlerinin indirilmesini engelleme gibi bazı yararlı özelliklere sahiptir. Bu tarayıcının ideal kullanımı, bilgisayarınızda gezinirken o bilgisayarın diğer kullanıcılarının bilmesini istemediğinizde olacaktır. Tarama işleminin genel hızı oldukça iyidir ancak güvenlik nedenleriyle web sitelerinin JavaScript’ini engeller. Yani, sörf Facebook veya Gmail Browzar aracılığıyla web siteleri gibi oldukça sıkıcı sizin için olacak.

Yazar Hakkında

Yorum Yap