İPhone’den Android’e Rehber Aktarma

0
3998

Bu yazı ve içindeki video sizlere iPhone’den android rehber aktarma ve ayrıca androiden iphone rehber aktarmayı bu güne kadar en kolay yolu ve herkesin tek başınada olsa yapılcabileceğini anlatmaktadır.

Android tabanlı cihazla bir iOS cihazda birbirlerine uyum (senkronize) sağlamak için yüzlerce ya da binlerce kişi aktarılması Google apps ve  Play Store ile bir anda yapılabilir. Bu iki mobil işletim sistemleri iki farklı dünyalar olmasına rağmen, başka bir cihazdan veri aktarmak için birden fazla yolu vardır. Ve inan bana veri aktarmanın çocuk oyuncağı olduğunu göreceksiniz. İos ve android telefonda kişilere ulaşmak için vcf (vCalendar Dosyası (.vcf)-) veya Vcard elektronik kartvizit dosya biçimidir. Bunu bilgisayar ortamında outlook Microsoft ofis uygulaması ile açabilirsiniz. Bu dosyanın yani kartvizit vari programın içinde isimler, adresler ve telefon numaraları da dahil olmak üzere hemen hemen her şeyi içerebilir. Aşağıdaki resimde telefon reheberi kişilerinin bir kişi bilgisi (vcf dosyası) bilgisayar outllok ortamında açılmış halini görebilirsiniz.

Şu an bulunan en iyi mobil yönetim yazılımlarından biri olan http://www.apowersoft.com/phone-manager artık en yaygın iki akıllı telefon sistemiyle tam olarak uyumlu: iOS ve Android. Telefonunda veya tabletinde bulunan mesaj, kişi, uygulama, yer işaretleri, çağrı geçmişi, duvar kağıdı, şarkı, video vs. dahil tüm dosyaları yönetmene, aktarmana, görüntülemene, geri almana ve yedeklemene olanak sağlar.

Apowersoft Telefon Yöneticisinin bazı özellikleri:

Tüm cihaz bilgisini otomatik tanıma

Telefon cihazlarından bilgisayara ya da tersi bütün dosyaların aktarımı

iOS ve Android sistemli cihazlarla mükemmel çalışır

Fotoğraf, müzik, video, SMS, kişiler ve diğer dosyaları yönetme

Cihazlarındaki her türlü veriyi PC’de yedekleme

Mobil dosyaları yedekten geri yükleme

PC’de telefon ekran görüntüsünü tek tıkla alma

Telefondaki ekranları farklı modlarda görüntüleme gibi.

Şimdi İphoneden androide rehber aktarma başka bir değişle İphoneden androide kişileriaktarma işlemini anlatmaya… Apowersoft telefon yöneticisi programını açalım. İphone (ios) telefonumu bilgisayarıma kablo vasatısa ile bağlıyorum. Telefonumdaki ekranda güven yazısını tılayalım. Cihazım bilgisayar tarafından tanındıktan sonra apowersoft phone manager programında kişiler kısmına tıklayın. Bütün kişileri isim yazan yerden seçiyorum. Dışa aktar sekmesinden vcard dosyası (.vcf) kısmını seçip dışa aktar sekmesi ile iphone telefonumdaki kişileri bilgisayarımda masaüstüne kayıt yapıyorum. Dışa aktarma başarılı yazısı çıkacak ve tamama tıklayın. Bilgisayarımdan ios telefonumu çıkartıyorum. Android akıllı telefonumu takıyorum. Ben telefonumu daha önceden Apowersoft Telefon Yöneticisi android uygulamasını tanıttım.

Buradan telefonuza kurabilirsiniz. Programın ekranın solunda üstte telefon model isimi ve telefon resmi içinde android logosu çıkar. Burada kişiler sekmesine geliyoruz. Az önce iphonedeki dışa aktardığım kişileri yukardaki içe aktar seçeneğine kullanarak masaüstündeki kişileri seçiyorum. Burada kısa bir süre bekliyorum. Ekranda yükleniyor yazısı çıkar. Başarılı 131 dosya içe aktarıldı. Benim iphone akıllı telefonumda 131 kişi vardı. Sizlerde kaç kişi aktardıysanız başarılı kişi sayısı dosya içe aktarıldı ekranın sağ altında uyarıcı yazı çıkar. Bu işlemin tersi olarak da android telefondan iphone telefona rehberi aktarabilirsiniz.

Ben ücretsiz sürümünü kullandım. Kişi aktarma sınırlı olabilir. Ama üstüne kişi ekledikçe sim kartta yer varsa bence tüm rehber listesi eksiz gelir. Türkçe karakterler gözükmüyor. Siz bunları tekrar düzenleyebilirsiniz.

Videoda buzlamayı biraz fazla kaçırmış olabilirim. Elimden şuanlık bu kadar geldi. Videoda anlatırken iki defa tekrarladım ama kişilerinizi sim karta aktarma yapın muhakkak uyardım. Ama rahat olun ister ios ve android telefon olsun rehber kişi aktarma işlemini Apowersoft telefon yöneticisi ile gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.

İphonden android telefon rehber aktarma yada android telefondan iphone rehber aktarma için farklı telefon bilgisayar uygulamaları listesini aşağıya yazıyorum.

İcloud.com kişilerinizi online rehberinizdeki kişileri aktarabilirsiniz.

Windowsda programla yapma:

İtunes kişileri yedek yapabilirsiniz.

Alataki sayfadan windows mac os için program:

Wondershare

Mac os program:

Buradan indirebilirsiniz.

Android uygulamaları listesi:

Sync for iCloud Contacts

iCloud Contacts Sync

Contact Transfer Backup Sync

Samsung Smart Switch Mobile

İphone uygulama:

InTouchApp Contacts Manager

İphone kşileri yedekleme:

My Contacts Backup

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz