İPhone’u En Son İOS Sürümüne Güncelleme Yapın

0
2545

İPhone telefonunuzu yazılımını, İOS’u daima güncel olması çok iyidir. Bu güncellemeleri aldığınızda en son güvenlik unsurları ve hata düzeltmeleri İPhone uygulanır.

Güncelleme Yapmadan İPhone Telefonu Yedekleme Yapın

İPhone telefonunuza güncelleme işleminde çok nadir olsa da sorun olma yani bir şeyler ters gidebilir. İPhone telefonunuzda çok önemli bilgiler varsa daima yedekleme işlemini alışkanlık haline getirin. İPhone telefonu güncelleme yapmadan önce mutlaka yedekleme yapmalısınız.

İPhone Telefonu Ayarlar ile Güncelleme Yapma

Genelde birçok insan İPhone telefonu güncellemek için bilgisayara bağlamadan, kablosuz ağ üzerinden güncelleme yapmaktadır.

Ayarlar simgesine dokunun. Ayarlar menüsünde Genel’e dokunun. Sonra Yazılım Güncelleme’ye dokunun. Güncellemeler Denetleniyor yazısı karşınıza gelir. İOS en son sürüm numarası, neyin güncelleştirileceği hakkında detaylı bilgileri görürsünüz. Şimdi ekranın altına inin Şimdi Yükle’ye dokunun. Apple şifreniz istenirse yazın.

Yükleme işlememi bittiğinde, güncellemeyi şimdi veya daha sonra yüklemek istemediğiniz soran bir mesaj çıkar. Şimdi’yi dokunun. Yükleme işlemi başladıktan sonra Güncelleme Doğrulamanın bitmesini bekleyin. Doğrulama bittikten sonra İPhone telefonunuzun ekranı kararır ve yeniden başlar.

Sonra Apple logosu ve ekranın ortasında ilerleme çubuğunu görürsünüz. Kurulum bittiğinde İPhone açın ve her şey bu kadar. Artık İPhone en son İOS güncellemesini almıştır.

İPhone’u İTunes ile Güncelleme Yapma

İPhone telefonunuzu Windows bilgisayarla ile kablolu bağlantı ile güncelleme yapabilirsiniz. Windows bilgisayarınızda İTunes yoksa buradan indirebilirsiniz. İPhone’unuzu USB kablosuyla Windows bilgisayara bağlayın. İPhone telefonu ilk defa bilgisayara bağladıysanız bir uyarı mesajı çıkar İPhone bilgisayara güvenmesini isteyip istemediğini ve Güven dokunun. Windows bilgisayarınızda İPhone bulun. İTunes’i açın ve üst taraftaki araç çubuğunda İPhone telefon simgesine tıklayın. İPhone’unuzdaki bilgilerle görünen pencerede Genel, ya da Ayarlar>Özet ve İTunes’e gidelim ve Güncellemeyi Kontrol Et tıklayın. Güncelleme varsa İndir ve Güncelleye tıklayın. Şifre isterse şifrenizi yazın. Artık İTunes ile Windows bilgisayar üzerinden İPhone en son İOS güncellemesi yüklenir.

İPhone’unuzu Güncel Olduğunu Kontrol Edin

İPhone’unuzda Ayarlar>Genel>Yazılım Güncelleme bakın. İPhone telefonunuz tamamen güncellenmişse, yazılımın güncel olduğunu bildiren Yazılımınız Güncel bir ekran görünür.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz