Media Creation Tool Olmadan Windows 10 İSO’yu İndirin

0
4192

Biz Windows kullanıcılar bazen Windows 7, Windows 8.1 ve Windows 10 veya desteklenen Microsoft Office sürümleri (örneğin Office 2010) için bir İSO görüntü dosyası indirmeye ihtiyaç duyabiliriz. Microsoft, Windows 10 İSO imajlarını indirmek için Medya Oluşturma Aracı/Media creation tool sunmaktadır. Ancak bazı durumlarda, bir İSO görüntü dosyasını indirmek için bir tarayıcı kullanmak isteyebilirsiniz Media Creation Tool olmadan doğrudan Windows 10 ISO’yu indirme işlemi için bir yol anlatacağım.

Microsoft, Windows 10’u halka açık hale getirdi kısa sürede Windows 10, Windows 7 veya Windows 8.1’de daha önce çalıştırılan Milyonlarca PC’ye ulaştı. Artık Windows 10’u bilgisayara yüklemek için iki yol var. Bilgisayarınızı Windows 10’a yükseltebilir veya temiz bir yükleme yapabilirsiniz. Diğer seçenek ise yükseltme amacıyla,  Media Creation Tool programını kullanabilir ve yükseltmeyi yapabilirsiniz.

Microsoft, son zamanlarda Windows PC veya Mac kullanıcıları ile resmi Windows 10 ISO indirme sayfasına erişmeyi durdurdu. Temiz bir yükleme yapmak istiyorsanız Windows 10 Bootable USB sürücüsü oluşturmak için kullanılabilecek bir Windows 10 İSO’nuz olmalıdır. Windows 10 İSO’yu bilgisayarınız doğrudan tarayıcıdan indirmenin iki yolu var.

Microsoft, Media Creation Tool aracı Windows 10 İSO’yu indirmenize izin verir. Medya oluşturma aracıyla, bazı hatalardan dolayı indirme işleminizin bozulma riski olabilir. Ancak, medya oluşturma aracı olmadan Windows 10 İSO’yu indirmeyi tercih ederseniz, hatalı internet bağlantısı nedeniyle hatadan başka bir hata olmadan indirebildiğinizden emin olabilirsiniz.

Bu nedenle, bugün Windows 10 iSO’yu İndirmek için mevcut yöntemlere bir göz atacağız. Özellikle, doğrudan indirme linki ile medya oluşturma aracı olmadan Windows 10 ISO indirme yapabilceksiniz. Windows 10 İSO’yu doğrudan Microsoft sunucusundan indiriyoruz, böylece istenmeyen veya zararlı hiçbir şey olmadığından emin olabilirsiniz.

1. Telefon / Tablet Kullanın:

Bu işlem için telefonda yada tablette chrome veya firefox kullanabilirsiniz. Aşağıdaki indirme Media creation tool tıklarsanız, İSO indirme sayfası yerine Windows 10  Media creation tool indirme bağlantısına yönlendirilirsiniz. Microsoft, medya oluşturma aracını yüklemek için Medya Oluşturma Aracı’nı çalıştıran bilgisayarları yeniden yönlendirmeye zorlanmaktadır.

Açılan sayfada, Sürüm seçin kısmında Windows 10 seçin.

Onayla butonuna tıklayın.

Ürün dili seçin kısmında Türkçe seçin.

Tekrar Onayla butonuna tıklayın.

Windows 10 Türkçe 64-bit indir veya 32-bit indir mavi butonlara tıklayın ve indirme başlayacaktır.

2. Android Emülatör Kullanın:

Bunun için tek çözüm, bir Mobil Cihaz (Tablet/Telefon) gibi Medya Oluşturma Aracını çalıştıramayacak bir cihazdan bağlantıya tıklamaktır. Eğer bu yazıyı telefon yada tabletten okuyorsanız Windows İso’yu buradan cihazınıza indirebilirsiniz.

Telefondan veya tablet bilgisayar tekrar taşımak kopyala/yapıştır ve zaman kaybı yaşamak istemiyorsanız buradan Android Emülatörü bilgisayarınıza indirin. Kurduğunuz MEmuPlay emülatörü çalıştırıp chrome veya firefox tarayıcıyla buraya tıklayın ve aşağıdaki adımları uygulayın:

Açılan sayfada, Sürüm seçin kısmında Windows 10 seçin.

Onayla butonuna tıklayın.

Ürün dili seçin kısmında Türkçe seçin.

Tekrar Onayla butonuna tıklayın.

Windows 10  Türkçe 64-bit indir veya 32-bit indir mavi butonlara tıklayınca Memuplayer ve aynı zamanda bilgisayarınızda indirilenler Dwonlads klasörüne iniyor ve buradan Windows 10 İso dosyasını ister dvd ister usb ön yüklenebilir Windows 10 işletim sistemi yapabilirsiniz.

İndirme bağlantı sayfasında “Bağlantı oluşturma süresinden 24 saat boyunca geçerli olan bağlantı, bağlantı süresi doldu: tarih ve saat” yazan iki satırlı bir mesaj görebilirsiniz. Bu, indirme bağlantınızın oluşturulduğu tarihten itibaren 24 saat boyunca geçerli olduğu anlamına gelir. Bu nedenle, onu güvende tutmayı planlıyorsanız, hiçbir şekilde kullanılmayacaktır.

3. Media Creation Tool Kullanma:

Media creation tool programını indirip bilgisayarınızıa kurulum işlemine başlayın. Aşağıdaki noktaya kadar gelin:

”Başak bir bilgisayar için yükleme medyası (USB flash sürücü, DVD veya İSO dosyası) oluştur.” seçin.

İleri düğmesine tıklayın.

Bu ekranda dil, sürüm ve mimariyi seçin.

”Bu bilgisayar için önerilem seçenekleri kullan” işereti asla koymayın.

Karşınıza gelen ekranda ”İSO dosyası” seçin ve ileri düğmesine tıklayın.

Şimdiki ekranda Windows 10 İso dosyasının indireleceği bir klasörü bilgisayarınızdan seçin.

Bilgisayarınızda Windows 10 İSO indirmeye başlayacaktır. Ayrıca bilgisayarını başka işler içinde kullanabilirsiniz.

Ayrıca Windows İSO kullanarak Önyüklenebilir Windows 10 USB flash sürücü oluşturabilirsiniz.

4. Başka bir seçenek: Chrome Mobile Emulator Uzantı

Chrome Mobile Emulator Uzantısını Kullanın. Ben mobile browser emulator kullandım. Bunu yapmak için Chrome için bir Mobil tarayıcı emülatörü kullanacağız. Buradan Chrome Mobile Emulator eklentisini ekleyebilirsiniz. Yüklendikten sonra, aşağıda verilen Windows 10 indirme bağlantısına gidin ve Media Creation Tool sayfasını indirmek için sizi yönlendirecektir.

Sayfayı açık tutarken, sol üst taraftaki Mobil tarayıcı emülatörü simgesini tıklayın ve cep telefonu portre seçeneklerinden birini seçin. Şimdi yeni bir pencere açılır ve aynı sayfayı yükler ancak Mobil cihaz olarak yükler. Medya oluşturma aracını bir cep telefonuna yükleyemediğinizden Microsoft, bunun yerine Windows 10 İSO’yu indirmenizi önerir.

5. Geliştirici Araçlarını Kullanın: Chrome Geliştirici Araçlarını Kullanın.

Yine Windows 10 ISO indirme sayfasına gidin. Sayfada iken Ctrl + ÜstKrkt + I tuşlarına basın. Bu, Geliştirici Araçları’nı açacaktır. Şimdi geliştirici konsolundan Ctrl + ÜstKrkt + M tuşlarına basın. Bu, cihaz araç çubuğunu değiştirecektir.

Şimdi web sayfasını yenileyin ve Windows 10 İSO indirme bağlantısını görebilmeniz gerekir.

6. Online Site Kullanın: Adguard.net Kullanacağız.

Sitede toplam dosya boyutu: 47.456 Terebayt (52178691306520 bayt)

Oluşturulan bağlantı linkleri: 128320670

https://tb.rg-adguard.net/public.php

İlk önce siteyi en sağ köşeden bayrak kısmına tıklayıp Türkçe yapın. Ben bu işleme için Türkçe yaptım. Sizin yapmanıza gerek yok.

Siteye giriş yaptığınızda aşağıdaki kısımları doldurun.

Türü seçin: Windows Final.

Versiyonu seçin: 1803 Windows 10, 1803 redstone (4 apr 2018) (build 17134.1)

Sürümü seçin: Windows 10

Dili Seçin: Türkçe

Mimarı seçin: Windows_10_1803_Turkısh_X64.İso

Yukarıda Örnek olarak Windows 10 indirme linki doldurup hazırladım. İndirme bağlantısı Microsoft’un kendi serveri olan Techbench sunucularından (Microsoft’s Techbench servers.) yapılmaktadır.

Sizde bir Microsoft ürününü indirmek için buna benzer bir doldurma yapabilirsiniz. Eğer indirme linki varsa ekranın sağında kırmızı daire içinde ”indir” butonu çıkar ve indir tıkladığınızda Windwos ürününü indirme işlemi başlayacaktır. Eğer örnekte olduğu gibi doldurdunuz ve aradınız indirme linki yoksa kırmızı daire içinde ”File is not available for download” yani Dosya indirilemez yada aradığınız yoktur.

6. A) SQL Veritabanı: Adguard.net Veritabanına kullanma:

Aşağıdaki linke tıklayıp aradığınız ismini yazıp örnek olarak ”Windows 10”  yazın bağlantı indirme linkleri çıkacaktır.

https://tb.rg-adguard.net/dump.php?lang=tr-TR

Windows 10 uygulamalarının bir kopyasını indirin:

Doğrudan internet olmadan olarak yükleyebilmeniz için uygulamaları doğrudan Microsoft Store’dan indirmenize izin veren ücretsiz bir online araç olan Adguard sitesini kullanabilirsiniz. Sitenin kullanımı çok basit. Temel olarak, tek yapmanız gereken uygulamanın yükleme dosyalarını indirmek için AdGuard sayfasına yapıştırmak istediğiniz uygulamadan kopyalamaktır.

Son olarak, uygulamayı ve ücretli oyunları indirmek için hizmeti kullanamayacağınızı unutmayın, çünkü AdGuard bu tür bir indirme işlemini engeller ve uygulamadan indirme linkleri yerine boş bir liste döndürür.

Siteye https://store.rg-adguard.net ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz