Ücretsiz Bulut Sunucu Oluşturun

0
3286

PaizaCloud, terminal, veritabanı, web sunucusu ile ücretsiz bir bulut tabanlı IDE’dir. Bu, kodlamaya yeni başlayan yeni başlayanlar için iyi bir hizmettir. Bu hizmetin ücretsiz sürümü güzel ve online bir uygulama oluşturmak için size tüm araçları sunar. Burada neredeyse her şeyi yapabileceğiniz ücretsiz bir sunucu verilir. Şu anda PHP, Node, Python, Django, LAMP, RubyonRails, JSP, Laravel kodları ve diğer bazı teknolojileri kullanarak kodunuzu girebilirsiniz. Bununla kolayca başlayabilirsiniz. Sadece kodunuzu yazın ve çıktıyı görmek için derleyin. Ayrıca, kaynak kodu dosyalarını PC’nizden yükleyebilir ve herhangi bir tane oluşturduysanız bunları sunucudan indirebilirsiniz.

PaizaCloud Özellikleri:

Ücretsiz sürümü PaizaCloud size 2GB RAM, 2 çekirdekli ve 1GB disk alanı ile CPU bir sunucu verir. Bu küçük projeler ve yeni programcılar için yeterlidir. Buna ek olarak, sunucunun çalışma zamanına bir sınır koyar. Ancak, oturumunuz sona erdiğinde işinize her zaman devam edebilirsiniz.

Bu online bulut tabanlı IDE kullanıldığında, zorluğu yok gibidir. Kullanacağınız zaman, aslında gerçek bir terminal üzerinde çalıştığınızı düşüneceksiniz. Ekrandaki tüm pencereler yeniden boyutlandırılabilir ve hareketlidir. Terminali açabilir ve diğer komutları Linux komutlarıyla yapabilirsiniz.

PaizaCloud hesabı alma işlemi:

Buradan kendinize bir bir hesap oluşturun. Bundan sonra, ücretsiz planı seçin ve ardından kontrol panelinize gidin. Başlangıçta sizin için bir sunucu yok. Önce bir sunucu oluşturmanız gerekecek.

New Server butonuna tıklayın.

FREE Plan ve ardından Choose palan seçelim.

Üye olurken verdiğiniz mail adresi ile beraber size otomatik sunucunuz oluşacaktır.

Bir sunucu oluşturduktan sonra ana arayüzüne yönlendirileceksiniz. Sonra yerel pencereyi çalıştırmak için terminal penceresini, kod düzenleyicisini ve tarayıcıyı görebilirsiniz.

Sol tarafta, dosya yüklemek, indirmek ve dosyalarda gezinmek için kullanabileceğiniz dosya yöneticisi var. Kod editöründe kod yazabilir ve çıktıyı gerçek zamanlı olarak görebilirsiniz. Dosyaları Bilgisayarınızdan yüklemek için PC’nizden arayüzüne sürükleyip bırakabilirsiniz. Dosyaları buluttan bilgisayara indirmek için “Download” içerik menüsünü kullanabilirsiniz ve bunun için sürükle bırakma işlevlerini de kullanabilirsiniz.

Bu şekilde, bu ücretsiz bulut tabanlı IDE’yi Terminal, veritabanı ve web sunucusu ile kullanabilirsiniz. Aracın ücretsiz sürümü, küçük projeler ve yeni başlayanlar için çok güzel. Ayrıca, evde bir Linux bilgisayar veya Dizüstü bilgisayar sahibi olmadığınız durumlarda bu yararlı bir araçtır. Tarayıcıya kolayca erişebilir ve istediğiniz her şeyi yapabilirsiniz.

Kolayca kullanabileceğiniz ve kullanabileceğiniz tüm popüler teknolojileri destekler. Ancak, yirmi dakika boyunca kullanıcı etkileşimi yoksa veya web tarayıcı penceresi üç dakika boyunca aktif değilse, ücretsiz sürümdeki sunucu hiçbir zaman etkin olmayacaktır.

Siteye aşağıdaki url’den ulaşabilirsiniz.

https://paiza.cloud

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz