Resimleri Bulanık Yapan En iyi Web Siteleri

0
3978

Birkaç yazılım ile bulanık fotoğrafları düzeltmek için akıllı telefonlar için uygulamalar varken, bulanık fotoğraf yüklemek ve neredeyse tamamen otomatik olarak yaparak daha net bunları geliştirmek için bazı web sitelerini kullanmak çok daha kolaydır. Fotoğraflarda Deblur veya Keskinleştirme basit ve hızlı herhangi bir teknik beceri gerektirmeyen online siteler üzerinden görüntülere uygulanabilir.

Ancak program kullanma gibi bir beceriniz yoksa bu yazıda resimleri bulanık Blur yapan bu işi en iyi yapana sitelerden burada bahsedeceğiz. Aslında bu işi yapan site hem de bu işi ilk defa yapan bir kişi için en iyi site photopea.com şiddetle tavsiye ediyorum. Hatta photo ile ile resimleri bulanık yapınca diğer sitelere bile bakmaya gerek duymayacaksınız.

Photopea.com

Photopea  bulanık fotoğrafları düzeltmek için Photoshop olarak kullanılabilir. Photoshop için ücretsiz online alternatiftir. Bu araç bulanık fotoğrafları düzeltmek için ve ek resim düzenleme gerçekleştirmek için idealdir. Hatta en iyisi diyebilirim. Kullanımı en kolay olan sitedir.

Değişikliklerin görüntülenmesi için fotoğrafın üzerinde gerçek zamanlı olarak uygulamak ve PNG, JPEG ve GIF formatı ile bilgisayara fotoğraf indirebilirsiniz.

Photopea.com Resimleri Bulanık Yapma

Photopea.com sitesine erişelim. Aşağıdaki adımları sırası ile yapalım.

File+ Open kısmından bilgisayarımızdan resimi seçelim.

Photopea’ya yüklediğim resmide Tıp Merkezi yazan yeri bulanık yapacağım.

Resmin ilk halini aşağıda görebilirsiniz.

Sol taraftaki online araçlar simgesinden damla şeklindek simgeye gelelim.

Burada blur Tool, Sharpen Tool, Smudge Tool altalata kısımlar çıkar.

Blur tool; resimleri bulanık yapmak için kullanabiliriz. Blur Tool ile resimdeki belir bir yeri bulanuk yapaçağımız kısıma gelelim ve  yuvarlak simge çıkar. Bulanık yapaçağımız kısmın üzerinde yuvarlık simgeye devamlı gezdirelim. Yavaş yavaş kısım yeterince bulanık olunca Export AS kısmından hangi resim formatında indirmek istiyorsak seçelim ve karşımıza gelen resimdeki ekranda sağ taraftaki Save butonuna tıklayıp bulanık resmi bilgisayarımıza indirelim.

Benim bulanık yaptığım resme aşağıdan bakın. Tıp merkezi yazısını bulanık yaptım.

Photopea.com bence bu alanda kullanılması en kolay site. Hem resmin belir kısmını çok kolay seçme imkanı veriyor. Hemde direk siteye girdğinde sanki bilgisayarından bir progrm kullanoyor gibi çok basit şekilde yapıyorsun. Aşağıya benzer listesini yazdığım siteler ile yapmak biraz sıkıntılı. Resmin bir kısmını yapmak istiyorsanız oldukça sıkıntılı.

Resimleri Bulanık Yapmak için Benzer Siteler

https://enhance.pho.to/tr

https://www140.lunapic.com/editor

https://pinetools.com/blur-image

https://mara.photos/sharpen

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz