StopUpdates10 İle Windows 10 Güncellemelerini Durdurun

0
4597

Microsoft, Windows 10’un tüm Windows 7 SP1 ve Windows 8.1 kullanıcıları için ücretsiz olarak dağıtılacağını duyurduğunda, büyük alkış ve sevinçle karşılanan bir haber oldu. Ancak, ilk güncellemeden sonra Microsoft, sık sık açılış döngülerine, donanım sorunlarına ve bazen de ölümcül mavi ölüm ekranına neden olan yeni ve sık sık Windows 10 güncellemelerini başlatmaya başladı. Masa üstünüzden kalkmak istemiyorsanız, sadece Windows 10 güncellemesini bulmak için bir fincan kahve almak ve bilgisayarınızı geri yüklemek için otomatik olarak güncellemek istiyorsanız, otomatik Windows 10 güncellemelerini devre dışı bırakabilirsiniz.

Windows 10’daki Windows otomatik güncellemelerini bazı yöntemler kullanarak hızlı bir şekilde etkinleştirmenin veya devre dışı bırakmanın ne kadar kolay olduğunu paylaşmıştım. Ancak şimdi, Windows’un, güncellemeleri otomatik olarak indirmesini durdurmak için StopUpdates10 adlı bir kullanımı kolay bir program kullanabilirsiniz.

StopUpdates10 minimal bilgilendirici bir arayüze sahiptir. Bu aracın GUI’nin içinden ne yaptığını her şeyi okuyabilirsiniz. Temel olarak bu araç otomatik Windows güncellemelerini, zorlanmış Windows güncellemelerini ve sinir bozucu güncellemeleri bildirimlerini devre dışı bırakabilir. Tüm bu değişiklikleri yapmak için tek yapmanız gereken Stop Windows Updates butonuna dokunmaktır. Her seferinde, tüm otomatik güncelleme özelliklerini geri yüklemek isterseniz, Geri Yükle düğmesini tıklatabilir ve sisteminize yapılan tüm değişiklikleri kaldıracaktır.

Bu aracın geliştiricisine göre, Windows güncellemelerini durdurmanın eski yöntemleri çalışmıyor ve bu nedenle bu program oluşturuldu. Bu araç, otomatik ve zorlanmış güncellemeleri engellemek için Grup İlkesi kurallarından bazılarını oluşturarak çalışır. Daha da ileri gider ve bazı işlemlerin yürütülmesini engeller. Böylece Windows, tüm ilke kurallarını ve diğer birçok ayarı göz ardı ederek otomatik güncelleştirmeleri kendi başına yeniden başlatamaz.

StopUpdates10’u http://greatis.com/blog/stopupdates10 adresinden indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz