Telefonunuzun İmei Numarasının Kontrol Edelim

0
2963

Telefona mesaj olarak gelen imei numarasının kayıt dışı olduğunda neler yapmalıyız bir araştıralım?

İlk önce telefonumuzun imeı numaranızı öğrenmek için telefon klavyesine *#06# yazıp on beş haneli numarayı görebilirsiniz.

Artık onbeş haneli imei numarasını imei-sorgulama imeı sorgula kısmına yazalım. Sorgula sonucu durum kısmında: ımeı numarası kayıtlı yazısı çıkarsa telefonumuz kayıt altındadır.

Mobil cihazınız için orijinal ambalajı bulun. Kutunun üst kısmında bir yerlerinde vardır. Bu da olmadı mı? Kutunun içinde imeı / meıd yazısını arayın. Açıkça etiketlenmiş olmalıdır ve genellikle barkod ve seri numarası ile birlikte listelenir. Burda ki onbeş haneli numara size gelen telefondaki mesajla aynı ise telefonunuz kayıt aldın da değildir.

IMEI Sorgulama Ekrani

Sndeep.info sitesi telefon satın almadan önce cihazla ilgili tüm bilgileri almak için en kolay yoludur. Tabi bunun yanında samsung, htc, lg, motorola bulunmaktadır. https://sndeep.info/en telefonun seri numarasını veya telefon ımei girin ve telefonla ilgili tüm bilgi alabilirsiniz. Fiziksel ve teknik özelliklerini (renk , bellek, üretim tarihi, firmware sürümü, jailbreak, üretim tarihini ve araçları kilidi gibi bilgilere ulaşabilirsiniz.) Apple (iphone) aygıtlarında daha detaylı bilgiler yansıtmaktadır.

Şu anda, hizmet, yeni iphone 6, iphone 6 plus ve samsung galaxy s5 dahil, tüm telefonların imei kodlarını kontrol ve destekler.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz