Eski İşletim Sistemlerini Kullanın

0
3733

VirtualDesktop geçmiş dönemin tüm popüler işletim sistemleri arasında gezinme sunuyor. Windows ve Mac çeşitli versiyonları ulaşabilirsiniz. Ama bunlar gerçekten böyle VirtualBox veya Vmplayer olarak yazılım tarafından sunulan herhangi bir sanal bilgi işlem çözümlerine benzer şey değildir. Aslında, VirtualDesktop size tipik bir bilgisayarda yıllar önce nasıl göründüğünü bakarken bir işletim sistemi göz atabilmesi için web teknolojileri ile birlikte işletim sistemlerinin yakalanan sadece görüntüleri sunmaktadır.

VirtualDesktop web uygulaması Windows 95, Windows 98, Windows Millennium, Windows 2000, Windows NT 4, Windows XP, Mac OS 8.6, Mac OS 9.2, Mac OS 10.2 ve Mac OS 10.4 bulmak ve kolayca göz atabilirsiniz.  İşletim sisteminin açılışı taklit ve her zamanki masaüstü deneyimini sunan yeni bir pencere açar. Ama, herhangi bir uygulamayı başlatmak ayarlarını değiştirmek, web tarayıcısı kullanın veya herhangi komutları çalıştıramazsınız. Bu yalnızca işletim sistemi nasıl görünümünü yaşamak için imkan sunar.

İşletim sistemleri dışında VirtualDesktop ayrıca, Microsoft Internet Explorer, Netscape Navigator, Outlook Express, Microsoft Outlook, Entourage, Mozilla Thunderbird, Apple Safari, Apple Mail ve daha çeşitli sürümleri gibi geçmişten çok popüler uygulamaların bazılarını sunar.

VirtualDesktop gerçek sanallaştırma yakın bir şey değildir. Bu size bunları kullanıyormuş gibi işletim sistemleri ve uygulama deneyimi sağlayan bir şekilde düzenlenmiş ekran görüntüleri sadece koleksiyonudur. Ama bir avantajı web tarayıcısı içinde işletim sistemlerini yaşayabilirsiniz olmasıdır.

Web sitesi de çok hızlı tüm resimlerin yüklenmesini kolaylaştırır yerel sabit diskinizden onları çalıştırın ve böylece işletim sistemleri ve tüm uygulamaların bütün seti indirme imkanı sunuyor. Bütün set sadece 80 MB ve tüm Windows, Mac OS yukarıda bahsedilen sürümlerini yanı sıra uygulamaları içerir.

En VirtualDesktop tarafından sanallaştırılmış işletim sistemlerini aşağıdaki linkten göz atabilirsiniz.

http://virtualdesktop.org

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz