1. Ana Sayfa
  2. Dijital Kültür

Ücretsiz İnfografikler Oluşturan Siteler

Ücretsiz İnfografikler Oluşturan Siteler
0

Düşüncelerimizi paylaşmak için birçok yol vardır. Metin hala bunu yapmak için en çok kullanılan yöntem olarak önemini yitirmemiştir. Bazı durumlarda, argümanlarımızı güçlendirmek için ek görüntüleri gerekir. Beynimiz kelimelerden daha etkileyici herhangi bir görsel bilgi daha iyi ve daha hızlı işleyecektir. İnfografikler (İnfographics) kullanımı yaklaşık olarak iki yıldır hızla yükseliyor. Online medya veya bunun gibi bir şey için çalışıyorsanız, bazen de yazınızı netleştirmek için bir infografik gerekecektir. Eğer Corel Draw veya Photoshop için yeterince hakim değilseniz bir  İnfografik oluşturma o kadar kolay olur. Hatta bir grafik tasarımcı iseniz çok kolay olacaktır.

Güzel bir bilgi grafiği oluşturmaya izin vermek ücretsiz online siteler vardır. Neyse ki, bu web siteleri çizim becerileri fazla gerektirmez. Aşağıda infograpic ihtiyacınızı karşılayacak ücretsiz sitelerin bir listesini bulabilirsiniz.

Ücretsiz İnfografikler Oluşturan Siteler Listesi

https://piktochart.com

İlk olarak hesap oluşturmalısınız. Bir Piktochart hesabına sahip olduktan sonra, istediğiniz herhangi bir bilgi grafiği oluşturmaya başlayabilirsiniz. Karmaşık bir bilgi grafiği oluşturmak için size ücretli hesaba yükseltebilirsiniz. Sadece basit bir bilgi grafiğinde için Piktochart gerekiyorsa ücretsiz hesap yeterlidir.

Piktochart kolay grafik öğeler hizalamak ve orantılı görüntüleri yeniden boyutlandırmak için yapmak onun ızgara kaplı şablonları ile hizmet verir.

http://www.easel.ly

Easel.ly ile bir sizi bekleyen muhteşem şablonlar vardır. Kullanılabilir şablonlar aşırı olduğunu düşünüyorsanız, sağ kenar çubuğu üzerinde mevcut kategoriyi seçerek onları kısıtlayabilirsiniz.

https://infogr.am

İhtiyaç duyulan eğer amacıyla Infogr.am ile bilgi grafikleri oluşturmak için fotoğraf ve video yükleyebilirsiniz.

http://vizualize.me

Vizualize basit ama sevimli görselleştirme profesyonel başarı ifade etkinleştirmek için basit ama çok etkileyiçidir.

https://venngage.com

Venngage kullanımı tamamen kolaydır. Bu araç size işinizi kolaylaştırmak için ücretsiz şablonları, simgeler ve grafikler sunar. Ayrıca size kendi resimlerini yükleyebilecekleri gibi markanıza uygun şekilde kendi şablon oluştururken yapabilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap