1. Ana Sayfa
  2. İnternet

Freezepage ile Site Sayfalarını Dondur

Freezepage ile Site Sayfalarını Dondur
0

Modern web siteleri son derece karmaşıktır, hem kullanıcının cihazında hem de web sunucusunda çalışan kodların oluşturulması. İçeriği oluşturmak ve JavaScript kodunu yürütmek gibi bir sayfayı yüklemek için gereken tüm görevleri yerine getirmeye çalışmak, genellikle tarayıcının yanıt vermemesine neden olabilir.

Bununla mücadele etmek için Google, Chrome’daki Uzun Görev API’sini uygulama üzerinde çalışıyor. Bu, web uygulamalarının, özellikle düşük performansa neden olan şeyleri tanımlamasına ve web geliştiricilerine, bunu düzeltmek için ihtiyaç duydukları bilgileri vermesine olanak tanır. Örneğin, web uygulamaları “uzun görevler” (50 milisaniyeden daha uzun süren işlemler) için bir dinleyici kurabilir. Bu, performans sorunlarını bir reklam birimi veya buggy gömülü video gibi belirli bir ögeye daraltabilir.

Sayfa yüklenirken ve kullanıcı daha sonra sayfa ile etkileşimde bulunurken, hem uygulama hem de tarayıcı, tarayıcı tarafından yürütülen çeşitli olayları sıraya sokar – örneğin kullanıcı aracısı, kullanıcının etkinliğine bağlı olarak giriş olaylarını zamanlar, uygulama zamanlamaları requestAnimasyonFrame ve diğer geri aramalar vb. Sıraya girdikten sonra, bu olaylar tarayıcı tarafından teker teker değerlendirilir ve yürütülür – bu sürecin Blink’te üst düzey bir genel görünümü için “bir çerçevenin anatomisi” ne bakınız.

Ancak, bazı görevler uzun sürebilir (birden çok kare) ve bu olduğunda, UI iş parçacığı kilitlenir ve diğer tüm görevler de engellenir. Kullanıcıya bu, genellikle tarayıcının kullanıcı girişine cevap veremediği bir “kilitli” sayfa olarak görülebilir; Bu, bugün web’deki kötü kullanıcı deneyiminin ana kaynağıdır.

Site sayfaları aşağıdaki sitelerle dondurabilirsiniz.

Freezepage belirli bir web sayfası “dondurmak” hizmeti veren ilginç bir sitedir. Ayrıca ücretsiz bir kayıtla, elimizde web sayfalarını tutmak için arşiv oluşturabilirsiniz.

Freezepage sitesine benzer sitelerin listesine aşağıdaki listeden bakabilirsiniz.

capturefullpage
archive.org
browsershots

Yazar Hakkında

Yorum Yap