Linux Dağıtımlarına Tek Ekranda Ulaşın

0
3516

Wikimedia.org linux dağıtımlarını aile ağacı şeklinde grafiksel şekilde sunan web sitesidir. Tabi ki wikimedia.org sayasin de Linux sürümlerini indirme keyfine de ulaşabiliyorsunuz.

Özellikle alternatifleri olan http://www.distrowatch.com için iyi bir kaynak görünümünde.

Linuxtracker.org ile Linux sürümleri indirin

Linux sürümlerinin bulunduğu hemen her gün kullanıcıların genelde deneyip farklı ilginç sürümlerine ulaşabileceğiniz kaliteli kaynak bir site.

http://linuxtracker.org

Linux AIO dağıtımları

Genellikle bilgisayarlara tek dvd içinde birden fazla Windows sürümünü (Windows 7, Windows 8, Windows 8.1 ve XP) ya da virüs programları, sistem yedekleme ve benzer bir çok uygulamanın bir arada kullanıldığı işletim sistemlerine, programlara ”AIO” olarak adlandırılır. Bu alışık olduğumuz Windows AIO’nun yanına artık Linux sürümlerini bir AIO olarak ister DVD ister USB diskte kullana bilme imkanı veren http://linuxaio.net tek bir çatı altında Linux dağıtımlarına ulaşabilirsiniz.

Linux AIO içinde Linuxun dünya çapında popüler dağıtımları olan Ubuntu, Mint, Fedore, Debian gibi dağıtımlarının İSO kalıp dosyalarını ister USB ister DVD üzerinden kullanabilirsiniz.

İndirdiğiniz Linux AIO (Mint,Ubnutu,Fedore) http://rufus.akeo.ie sitesinden Rufus adlı programlar DVD ye yakmadan USB disk üzerinden deneye bilirsiniz.

http://www.burnaware.com/download.html sitesinden Burnaware programını kullanarak Linux AOI DVD’ye yakabilirsiniz.

Linux alternatif programlar siteleri

Linuxalt sitesi henüz beta olmasına rağmen amacı tüm Linux kullanıcıları için Windows yazılımlarının Linux’a eşdeğerleri (alternatifleri) bularak siteye düzenli olarak eklemektedir.

Benzer olarak bu alanda popüler web site sayısı oldukça çok azdır. Aşağıdan listeye ulaşabilirsiniz.

Linuxappfinder
Appnr
Osalt

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz