Linux dağıtımlarına tek ekranda ulaşın

0
692

 

Wikimedia.org linux dağıtımlarını aile ağacı şeklinde grafiksel şekilde sunan web sitesidir. Tabiki wikimedia.org sayasinde linux sürümlerini indirme keyfine de ulaşabiliyorsunuz.

Linux dagıtımlarına tek ekranda ulasın

Özellikle alternatifleri olan http://www.distrowatch.com ve www.linux23.com için iyi bir kaynak görünümünde.

Linuxtracker.org ile linux sürümleri indirin:

Linux sürümlerinin bulunduğu hemen her gün kullanıcıların genelde deneyip farklı ilginç sürümlerine ulaşabileceğiniz kaliteli kaynak bir site.

http://linuxtracker.org

Linux aıo dağıtımları:

Genellikle bilgisayarlara tek dvd içinde birden fazla windows sürümünü (windows 7, windows 8, windows 8.1 ve xp) ya da virüs programları, sistem yedekleme ve benzer bir çok uygulamanın bir arada kullanıldığı işletim sistemlerine, programlara ”aıo” olarak adlandırılır. Bu alışık olduğumuz windows aıo nun yanına artık linux sürümlerini bir aıo olarak ister dvd ister usb diskte kullana bilme imkanı veren http://linuxaio.net tek bir çatı altında linux dağıtımlarına ulaşabilirsiniz.

Linux aoı içinde linuxun dünya çapında popüler dağıtımları olan ubuntu, mint, fedore, debian gibi dağıtımlarının iso kalıb dosyalarını ister usb ister dvd üzerinden kullanabilirsiniz.

İndirdiğiniz linux aıo (mint,ubnutu,fedore) http://rufus.akeo.ie sitesinden rufus adlı programlar dvd ye yakmadan usb disk üzerinden deneye bilirsiniz.

http://www.burnaware.com/download.html sitesinden burnaware programını kullanarak linux aoı dvd’ye yakabilirsiniz.

Linux alternatif programlar siteleri:

Linuxalt sitesi henüz beta olmasına rağmen amacı tüm linux kullanıcıları için windows yazılımlarının linux’a eşdeğerleri (alternatifleri) bularak siteye düzenli olarak eklemektedir.

 

Benzer olarak bu alanda popüler web site sayısı oldukça çok azdır. Aşağıdan listeye ulaşabilirsiniz.

Linuxappfinder
Appnr
Osalt

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here