Windows 10’da Pil Süresini Saat Olarak Görelim

0
1784

Windows 10 oluşturanlar güncelleştirmesinden sonra kalan tahmini pil süresini saat olarak göstermez. Pil simgesinin üzerinde gezinirken yalnızca bir yüzde görürsünüz. Windows 10’da pil ne kadar süre bitmesine saat ve dakika olarak yine de eskisi gibi görmek isterseniz, görebilirsiniz. Windows’un önceki sürümleri pil ömrünü gerçek zamanlı olarak dizüstü bilgisayarınızda kalan pil süresinin yaklaşık bir tahminini gösteriyordu.

Pil süresi kalan değeri bilgisayarınızdaki yaptığınız işlemlere bağlıdır. Parlaklık ayarlarınızı değiştirdiğinizde, ses düzeyini değiştirdiğinizde, programları açtığınızda ve Wi-Fi veya Bluetooth’a bağlandığınızda bu büyük ölçüde değişmektedir.

Bu gibi sebeplerden dolayı, Windows 10’un geçerli sürümü pil ömrünü yüzde açısından göstermektedir. Kullanıcıların pilin bilgisayarlarında ne kadar süreceğini tahmine dayalı bir fikir vermektedir.

Windows 10’da Kalan Pil Süresini Etkinleştirme

Bilgisayarınızın kalan pil süresini göstermesini sağlamak mümkün. Bilgisayarınızdaki Kayıt Defteri’nde değişiklik yaparak gerçekleştirilebilir.

Aşağıdaki bağlantıdan Pil Simgesi Kalan Süresini Etkinleştir, RAR dosyasını indirin.

Pil Simgesi Kalan Süresini Etkinleştir İndirin

Sıkıştırılmış Rar dosyasını çıkardıktan sonra Pil Simgesi Kalan Süresini Etkinleştir ve Kalan Pil Simgesi Süresini Devre Dışı bırak REG dosyalarını bulunmaktadır. Eğer kalan pil süresini saat dakika olarak görmek isterseniz, Pil Simgesi Kalan Süresini Etkinleştir REG kayıt defteri dosyasına çift tıklayın. Karşınıza gelen ekranda Evet sonra yine tekrar Evet tıklayın. Sonra Tamam‘a tıklayın. Artık Windows 10 bilgisayarınızda Pil Simgesi Kalan Süresini saat ve dakika olarak görebilirsiniz.

Kalan pil simgesini sadece yüzde olarak görmek istiyorsanız Pil Simgesi Süresini Devre Dışı Reg dosyasına çift tıklayın. Evet sonra yine tekrar Evet tıklayın. Tamam‘a tıklayın. Bilgisayarınızda saat ve dakika yerine pil süresini görmezsiniz, sadece pil kalan sarj yüzde olarak gözükecektir.

Tekrardan sağlıklı ve huzurlu seneler geçirmeniz dileğiyle.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz