1. Ana Sayfa
  2. Dijital Kültür

Windows Bilgisayarın Tüm Donanım Özelliklerini Öğrenin

Windows Bilgisayarın Tüm Donanım Özelliklerini Öğrenin
0

Windows işletim sistemi yüklü bilgisayarımıza bir program veya oyun yüklemek istediğimizde donanım ve teknik özelliklerini mutlaka bilmemiz gerekir. Bilgisayarımız donanım gereksinimlerini desteklemiyorsa, bir program veya oyunu çalıştırmak işe yaramayabilir. Windows bilgisayarımızın teknik, donanım özelliklerini kontrol etmek için birçok yöntem bulunmaktadır. Tüm Windows işletim sistemleri Vista, XP, 7, 8, 10 teknik özellikleri kontrol etmemizi sağlayan evrensel bir yöntemi bu yazıdan öğrenebilirsiniz. Haydi o zaman yazıyı okumaya devam edelim.

Tüm Windows işletim sistemlerinin teknik özelliklerini öğrenme yöntemi

Klavyeden Windows tuşu ile R tuşuna aynı anda basalım.

Açılın çalıştır ekranına msinfo32 yazıp Tamam basalım.

Karşımıza Sistem Bilgisi ekranı gelir. Burada Sistem özeti kısmının altından, Donanım kaynakları, Bileşenler, Yazlım ortamı gibi kısımlardan Windows bilgisayarımızın tüm özelliklerini öğrenebilirsiniz.

Ayrıca Sistem Bilgisi kısmında şu işlemi yapıp, Dosya + Kaydet yaptıktan sonra karşımıza açılan ekranda Dosya adı kısmına bir ad yazalım. Bir alt kısımdaki Kayıt türü kısmını olduğu gibi bırakıp Kaydet seçelim. Artık işletim sistemimizin tüm teknik özelliklerini indirdiğimiz Sistem Bilgisi Dosyası ile istediğimiz zaman öğrenebiliriz.

Eğer işletim sisteminizin tüm teknik özelliklerini yukarıdaki yazdığım yöntemle uğraşmam diyorsanız aşağıdaki Sistem Bilgisi Dosyası indirip öğrenebilirsiniz.

https://drive.google.com/file/d/1D3xyzhUBk9JhflJC0Q4IrcUoTybmmbS2/view?usp=sharing

Bu yazıdaki yöntem Windows sisteminizin tüm teknik özelliklerini öğrenmek için kullanabileceğiniz en iyi ve en kolay yöntemdir.

Yazar Hakkında

Yorum Yap