Full HD Resim Slayt Videolar Hazırlayın

0
3543

Bu yazıdaki programın işini yapan çok araç olsa da ben size bu yazılımı vermemin ana sebebi hd ve full hd slayt oluşturması çok etken oldu. Yazı sonuda bir kaç tane benzere yakın programlar ismini ekledim.

Cofeshow, freemium slayt gösterisi oluşturucusunu kullanmak için çok kolaydır. Microsoft PowerPoint’ten farklı olarak, HD veya Full HD olabilecek MP4 video formatındaki slayt gösterilerini oluşturur. Ayrıca, oluşturulan MP4 videolarını Facebook, Youtube ve Vimeo gibi birçok video paylaşım sitelerinde paylaşabilirsiniz.

Cofeshow’u kullanarak uygulamadaki bazı hazır temaların kullanımıyla çok güzel ve profesyonel slayt gösterileri oluşturabilirsiniz. Sadece birkaç adımda, tüm resimlerinizi içeren MP4 video formatında, seçiminizdeki fon müziği ile birlikte modern bir sunum oluşturabilirsiniz.

İlk adımda, Cofeshow’u başlatmalı ve uzun temalar listesinden temalardan birini seçmelisiniz. Fare imlecini bir temanın üzerine getirebilir ve size tema ön izlemesinin bağlantısını gösterecektir. Bu ön izleme bağlantısına tıklamak, size slayt gösterisinin nasıl görüneceğine dair bir örnek gösteren Youtube videosunu açacaktır. Bir tema seçmenizi çok kolaylaştırır.

İkinci adım, fon müziği eklemektir. Sadece MP3 veya M4A ses dosyalarını ekleyebilirsiniz. Açık kaynak FFmpeg projesini kullanması göz önüne alındığında diğer ses dosyası formatlarının destekliyor. Herhangi bir arka plan müziği istemiyorsanız, bu adımı atlayabilirsiniz.

Bundan sonra, slayt gösterisi için tüm resimleri ve metni eklemeniz gerekir. Resimleri tek tek ekleyebilir veya sadece bir seferde tüm resimleri eklemek için görüntüleri içeren bir klasör seçebilirsiniz. Ayrıca özel metin slaytları ekleyebilir ve bu slaytların gösterileceği konumu değiştirebilirsiniz. Ancak, slaytların görüntüleneceği zaman süresini değiştiremezsiniz.

Son olarak, video için bir çıkış klasörü ve HD (1280 × 720) veya tam HD (1920 × 1080) çözünürlük seçmelisiniz. 

Make Video tıklayın ve MP4 videosunu yerel sürücünüzde oluşturacak ve kaydedecektir. Bu noktada, videoyu oynatma veya videoyu Facebook, Youtube veya Vimeo’da paylaşma seçenekleri gösterilir. Cofeshow, bilgisayar becerisi düzeylerinden bağımsız olarak herhangi bir kullanıcının kullanabileceği çok etkileyici bir slayt gösterisi video programındır.

Cofeshow bu bağlantıdan; http://www.cofeshow.com indirebilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz