WordPress İçerik Hırsızlığını Önleyin

0
3541

Bir blog yazar ve içerik yayıncısı olmanın talihsiz gerçeği, içeriğimizi sürekli sizden isinsiz alan, kendi öz nitelikleriyle görüntüleyen ve hiç bir emek harcamadan para kazanmasıdır.

Bireylerin yeni içerikler için RSS yayınları kazıyıp daha sonra bunları atıf olmadan yayınlayıp kendi mülklerinde yayınladıkları içerikli hırsızlığı anlatıyorum.

Eklentiler ile WordPress sitenizin yazılarının başkaları tarafından haksız yere çalınmasını önlemek için aşağıdaki eklentiler çok işinize yarayacaktır.

WordPress SEO by Yoast

Düşünüyor olabilirsin, ne oldu? Bir SEO eklentisi; bu nasıl olacak? Size çok yardımcı olabilir!

İçerik hırsızlığına ilişkin sorunun bir kısmı, otomatik blog yazma eklentilerinin ilişkilendirmeden içerikleri yeniden yayınladığıdır . Bu eklentiler hakkında hatırlanması gereken şey, bir kişinin kontrol etmediği, hepsinin otomatik olduğu. Gerçekten söylemek üzücü çünkü bu tür davranış gerçekten Google’ın son güncellemeleri ile onlara yardımcı olmuyor ancak yine de gerçekleşiyor.

WordPress SEO by Yoast, RSS yayınınıza her yayının üstünde ve altında doğrudan içerik eklemenize izin veren bir RSS menüsü vardır.

İçerik ne olursa olsun olabilir ancak RSS yayınınıza bir ilişkilendirme bağlantısı eklemenize olanak tanıyan belirli bir kod vardır, böylece yayınınız yeniden yayınlandığında arama motorları ve okuyucuların web sitenizdeki orijinale bir bağlantı oluşturması sağlanır. orijinal yazarın kim olduğunu bilinir.

Copyright Proof

Feed Delay ve WordPress SEO by Yoast özellikle telif hakkı / içerik hırsızlığına son vermeye yardımcı olmak için tasarlanmamış olsa da bu eklenti iş için özel olarak tasarlandı. Telif Hakkı Bildirimi size dijital olarak imzalanmış ve web sitenizdeki her yayının altına, sahiplik kanıtlamaya yardımcı olmak için uzun bir yol kat edebilen zaman damgalı içerik sertifikası sağlar.

Burada birçok özelleştirilebilir seçenek bulunmaktadır, bu yüzden çok fonksiyonel bir eklentidir ve telif hakkı bildirim kutusunun renklerini web sitenizin geri kalanıyla uyuşacak şekilde özelleştirebilirsiniz.

WP Content Copy Protection

Bu eklenti, kopya koruma eklentilerinin hala sahip olmadığı birkaç özellik vardır. Bu nedenle Feed Gecikmesi veya Telif Hakkı Bildirimi ile iyi çalışacaktır. Bazı özellikler şunları içerir; yeteneği fare sağ tıklama devre dışı bırakmak, devre dışı görüntü sürükle ve bırak, çeşitli klavye komutlarını devre dışı bırakır.

Kişisel olarak, içeriğin parçalarını kopyalayan veya sağ tıklama seçeneklerini kullanan kişilerle ilgili herhangi bir sorunum yok ve bu tür bir şeyin biraz sıkıcı olabileceği bir kullanıcı olmasına rağmen ön plana çıkan ana özellik, resim sürükleme ve bırakma işlevinin devre dışı bırakılmasıdır.

Başka bir blog yazanının resminizi görsel düzenleyicisine sürükleyip bırakması ve yazıya eklemesi genellikle çok kolaydır ve bazıları bunu düşünmeden ve kötü niyetli bir şey yapmadan yapabilir. Birisi kendi web sitenize yüklenmeyen canlı bir düzenleyiciye bir resim çektiğinde ve damladığında ve orijinal resmi yayınlayan site sahibi için büyük bir sorun haline gelebilecek bir bant genişliği çalmasıyla sonuçlanır.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz