Yasaklı Web Siteleri Erişim Engelini Ayaküstü Aşın

0
1663

İnternet tüm dünya bağlantıları küresel bir ağ olması düşünülmüştür, ancak birçok web sitesi belirli bazı ülkelerde sınırlıdır. Nerdeyse 21. yüzyılın ortasına geldik ama bazı ülkelerde internet web sitelerine erişim yasağı bulunmaktadır. Bu sansürleme, yasaklama sadece devlet bazında değil okul, iş yerleri ve İnternet Servis Sağlayıcıları web sitelerini engellemek onlar için popüler olmuştur.

Bu hafta içi kısa süreliğine bir arkadaşına iş yeri ziyaretinde gittim. Arkadaşın iş yeri kurumsal bir firma. Bana bilgisayarla ilgili bir soru sordu cevabının Youtube sayfamda olduğunu ve iş yeri masaüstü bilgisayarı Youtube yasaklanmıştı.

İşte bu yazımda yasaklanmış web sitelerine nasıl engeli beş dakika da, ayaküstü nasıl ulaşılacağını yazacağım.

Çok kısa süreliğine web sitelerini kullanmak için bu yazıdaki yöntemler çok iyidir.

Bu yazı sadece eğitim amaçlı yazılmıştır ve bu nedenle yanlış niyetler için kullanmayın. İnternet üzerinden kötü şeylerde öğrenilebilir. Hepimiz İnternetten çok faydalı şey öğrendik ve öğrenmeye devam ediyoruz.

Yasaklı Web Siteleri Erişim Engelini Ayaküstü Aşın

Yasaklı web siteleri erişim engelini ayaküstü aşma bunu herkes kolayca yapabilir.

Çapraz Tarayıcı Test Siteleri Kullanma

Çapraz tarayıcı test sitelerini web tarayıcınızda kullanarak yasaklı sitelere erişebilirsiniz. TestingBot ve LambdTest sitelerine üye olup tor siteleri hariç tüm sitelere erişebilirsiniz.

Tarayıcınızda Windows ve Linux Hostingleri Kullanma

Onworks.net sitesinin ana sayfasına buradan  açalım. Açtığımız ekranda Linux dağıtımları ve Windows 10 bulunmaktadır. Açılan işletim sistemlerinden birini seçip, RUN ONLİNE, ÇEVRİMİÇİ ÇAIŞTIR düğmesine basıp istediğiniz siteye ulaşabilirsiniz.

WayBack Machine ile Engellenen Web Sitelerine Erişme

WayBack Machine temel olarak, World Wide Web ve İnternet Archive tarafından oluşturulan İnternet üzerindeki diğer tüm bilgilerin bir dijital arşivdir. Burdan WayBack Machine sitesine ulaşabilirsiniz.

Proxy Siteleri Kullanma

Proxy sunucuları kullanarak engellenen web sitelerine erişim ve web sitesi engelleyici çevrimiçi kullanarak sınırlı internet erişimi kaldırabiliriz. Bu işi ücretsiz yapan çok sayıda site olsa da size bir sürü site adı yazmayacağım. Dedim ya ayak üstü site engelini aşacağız. Kproxy.com proxy sitesini kullanıp bu işin üstesinden gelebilirsiniz.

https://www.proxysite.com

https://www.croxyproxy.com

https://browser.lol/create

Chrome VPN eklentisi kullanma

Buradan Google Chroem için Windscribe VPN tarayıcınıza kurup yasaklı web sitelerine giriş yapabilirsiniz. Windscribe VPN eklentisi birçok tarayıcıda eklenti olarak kurabilirsiniz.

VPN Programı kullanma

Buradan Proton VPN programına üye olup tüm işletim sistemlerinde çalıştıra bilirsiniz. Üstelik bir hafta boyunca dünyanın birçok ülkesinden interneti kullanabilirsiniz.

URL Kısaltıcı Siteleri Kullanma

Normalde URL kısaltıcılar uzun URL adresinin uzunluğunu kısaltmak için kullanılır. Ve kısa URL açıldığında gerçek web adresine yönlendirilir. Güvenlik atlamak ve engellenen web sitelerine erişmek için URL kısaltıcı hizmetleri kullanabilirsiniz. URL kısaltıcı olarak shorte.st kullanabilirsiniz.

E-posta Sitelerini Kullanarak Engellenen Web Sitelerine Erişebilirsiniz

Bir e-posta sitesi kullanarak engellenen web sitelerine erişebilirsiniz. Mail2web.com web sayfaları bilgilerini postanıza gönderen web tabanlı bir e-posta hizmetidir. Gmail, ve Outlook gibi e-posta hizmetlerinin çoğu postadaki html ile uyumlu olduğundan, engellenen web sitelerine e-postanızdan da kolayca erişebilirsiniz.

Yasaklı web sitesine erişmek için birçok yol bulunsa da bu yazıdaki yöntemlerle beş dakika da kısa işleriniz için sitelere ulaşabilirsiniz.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz