YouTube Videolarını Reklam Olmadan İzleyin

0
2192

Aramızda YouTube sevmeyen var mı? Tabi ki bir çoğumuz hayır dediğinizi yazarken duyuyorum sanki. YouTube’nin çok faydalı yönleri de var. Özelikle eğitici videoları ve filmleri şarkıları bizleri oldukça eğlendirici. Son zamanlarda video oynatmaya başladığımızda reklamların çıkması biraz hatta daha da canımızı videolar bitmeden devamlı çıkması bizi iyice çileden çıkarttığı anları olmuyor değil. YouTube reklamlarından kesin kurtula bilmek için iki yol bulunmaktadır. İlk yol; YouTube Premium üyeliği almak ve ikinci yol ise, şimdi size yazacağım yöntemleri uygulamaktır.

Tabi sadece YouTube reklam vermiyor. Herkes reklam ile işini devam ettiriyor. Burada size YouTube hedef göstermek için yazmadım.

YouTube Videolarını Reklamlarını Olmadan İzleme Yöntemleri

Bu yöntemler; çevrimiçi site kullanma, eklenti kullanma ve video indirme sitesi kullanma olarak sayabilirim.

YouTube videolarını Premium üyelik almadan reklamsız izlemek için tamamen kendi fikir ve mantığımla kullandığım bir yöntemi yazacağım.

Çevrimİçi YoutubNow.co Video İndirme Sitesini Kullanma

Çevrimİçi YouTubNow.co video indirme sitesinden video indirme işlemini yapmadan bu sitenin video oynatma özelliğini kullanacağız. Aşağıdaki bağlantıdan YouTubNow sitesini açalım.

https://www.youtubnow.co/home

Sitenin arama kısmına şarkı adını yada sanatçı adını yazıp enter tuşuna basın. Ekranın sol tarafında videonun oynatma düğmesine basın. Video direk reklam olmadan başlayacaktır. İsterseniz YouTube’den URL yapıştırıp YouTubNow sitesine yapıştırıp da videoları oynatınca da reklamsız oynamaya başlayacaktır. Siteyi çok defa denedim ve uzun videolarda da video bitinceye kadar asla reklam çıkmadı. YouTubNow sitesi iOS ve Android cihazlarda da Youtube videolarını reklamsız izlettiriyor.

YouTubNow site gibi aynı anlayışta çalışan özellikle izletme, oynatma özelliği olan sitelerde de YouTube videolarını Reklam olmadan izleyebilirsiniz. İki örnek iste aşağıya yazıyorum.

https://www.grabfrom.com

https://u2b.fun/en

http://www.youtubeplaylist.org

https://uploadcloud.net

https://getvideo.org/en

https://tr.savefrom.net

YouTube reklamlarını Çevrimiçi ViewPure.com Engelleyin

İlk önce YouTube.com‘den istediğimiz videoyu açıp, video URL’sini kopyalayıp buraya tıklayıp ViewPure.com açıp yapıştıralım. Sonra enter tuşuna basıp video karşımıza geldiğinde oynatma tuşuna bastığında YouTube videosu reklam olmadan izleyebilirsiniz. Viewpure.com benzer site olarak siteyi de kullanabilirsiniz.

https://www.watchkin.com

https://safeshare.tv

YouTube Reklamlarını Eklenti ile Engelleyin

Benin ilk favorim Enhancer for YouTube eklentisidir. Elenti çok kolay çalışır. Eklentiyi istediğiniz gibi yapılandıra bilirsiniz.

İkinci eklenti ise; uBlock Origin , Youtube reklamlarını tamamen durdurur. URL ile uğraşmak zorunda değilsiniz. Desteklemek istediğiniz işlem gücünü ve ram’i emmeyen reklamları çalıştıran siteleri beyaz listeye almanızı da sağlar. uBlock Origin bir çok tarayıcıda eklenti kurup çalıştırabilirsiniz.

YouTube Reklamlarını Engelleme Manuel Yöntem

YouTube izlemek istediğiniz videoya com dan sonra nokta ekleyin. Aşağıda örnek bir URL’de farkına bakabilirsiniz.

https://www.youtube.com/watch?v=bJMGcmNuj7 Reklam gösterir.

https://www.youtube.com./watch?v=bJMGcmNuj74   Reklam göstermez.

Mobil cihazlarda YouTube reklamlarını engellemek için tarayıcınızda üç nokta simgesine dokunup alt alta açılan listeden Masaüstü site kutucuğunu seçmeniz gerekir.

Bu sadece Youtube reklamları engellemekle kalmaz çerez ve gereksiz site yönlendirmelerinden de kurtulursunuz. Bu durum uzun süre çalışmaya bilir. Ama siz yine de reklamları arada tıklayın. Bir çok web site sahibi ve Youtube kullanıcısı reklam gelirleri ile ayakta durmaktadır. En azında uzun reklamlardan kurtulmak için iyi bir yöntem.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz