1. Ana Sayfa
  2. Dijital Kültür

Youtube Videolarını Şehire Göre Arama Yapalım

Youtube Videolarını Şehire Göre Arama Yapalım
0

Geo-search-tool sayfasına giriş yaptığınızda Location kısmına şehir ismi yazıp örneğin ben yaşadığım şehir Düzce yazdım Time Frame kısmına saat dilimini belirleyip search tıkladığımızda Düzce konumundan en son hangi video yüklenmiş, yükleme saati, youtube abone ismi veren çok ilginç ve bilgi verici bir sitedir. Site aslında youtube videolarını yere göre arama yapma işlemi yapıyor desek daha iyi olur. En son hangi şehirde hangi video yüklenmiş online olarak vermektedir.

Komşularınızın YouTube’a yüklediklerini görmenizi sağlayan şık bir web sitesidir. Site, YouTube videolarını konumunuzu kullanarak aramanıza olanak tanır. Sadece bir yarıçap ve bir kavşak veya adres seçersiniz ve site bu parametrelere uyan videoları döndürür.

Site, haber kuruluşlarının vatandaş gazetecilerin videolarını bulmalarına yardımcı olmak için Google’ın API’lerini nasıl kullanabilecekleri konusunda basit bir model olarak geliştirilmiştir. Ancak, mahallenizde veya şehirde ne tür videoların yapıldığı hakkında fikir sahibi olmak oldukça eğlenceli.

İstatistikçiler ve girişimciler için çok yararlı bilgiler site vermektedir. Buna benzer bir siteye pek rastlamadım. Eğer rastlarsanız yorum kısmına ekleyebilirsiniz.

Youtube’un video arama motoru, büyük video arşivinden aradığınız her şeyi bir video bulmanıza yardımcı olur.

http://itools.com/tool/youtube-video-search

Yazar Hakkında

Yorum Yap