Authentic8.com İle Ücretsiz Sunucu Alın

0
3836

Bu gün sizlere ücretsiz tarayıcıda kullanabilen web sunucusu hizmetinden bahsedeceğim. Ücretsiz server’iniz olacak. Bu işlemi kullanabilmeniz için çok basit kayıt işleminde ise, gerçek mail adresiniz ve gerçek bir telefon numarası kullanmanızı öneriyorum. Çok yükse hızda indirme ve yükleme işlemi yapabilir ve engelli tüm web sitelerine girebilirsiniz. Ücretsiz sunucuyu, serveri sanal sunucu olarak çalışmaktadır.

Dilerseniz hemen nasıl üye olunaçağına dair anlatıma geçeyim ve yazının ilerleyen kısımlarında bu harika web server, sunucu hakkında açıklayıcı bilgiler vereceğim.

Authentic8.com İle Ücretsiz Sunucu Alma işlemini anlatmaya başlayayım. Ayrıca yazıya videolu anlatımda ekledim.

https://www.authentic8.com  siteye gelelim.

Bu ekranda Try Sılo Now kısmına tıklayalın.

Sign up and download the client kısmında Enter your email to sign up altına bir amil adresi yazalım.

Sing Up yazdıktan sonra ”Thanks for signing up!” üye işlemi tamamlanmıştır.

”Thanks for signing up” yazısının altındaki Download our client software  linkine tıklayıp silo adlı programı bilgisayarımıza indiriyoruz.

Ben Windows kullandığım için ”Sılo For Windows” butonuna tıklayıp Sılo programını bilgisayarıma indiriyorum.

Kayıt olduğunuz mail adresine kısa süre aralıklarla ilk başlıklı mail ”Welcome to Authentic8” üye olduğunuz için teşekkür mesajı ve sonrada ”Getting started with Silo” başlıklı bir mail ise 30 gün boyunca sınırsız kullanamıma başladığınıza dair bilgilendirme mesajı gelir.

İndirdiğimiz Sılo adlı yazılımı kurmaya başlayalım. Ben Windows 10 kullanıyorum ve Sılo programına sağ tıklayıp yönetiçi olarak çalıştır seçip kurulum işlemine başlıyorum.

Karşımıza Welcome to the Authentic8 Setup Wizard ekranı gelir vu urada Next yapıyoruz.

”Create a desktop icon” işareti seçili kalsın. Sılo programı masaüstüne kısa yol ekleyecektir. Yine Next butonuna tılıyoruz.

Krşımıza ”Install” düğmesi tıklayıp devam ediyoruz.

Kurulum işlemi başlar ve kısa süre sonra ”Finish” tıklayın ve artık sılo adlı sunucuya tarayıcı ile bağlanma programı kurulmuştur.

Masaüstündeki simgesine tıklıyoruz genelde ”Check for updates automatically?” ekranı gelir bu rada ”Check automatic ally” ve ”Don’t check” iki tane buton gelir siz ”don’t check” seçmeyip güncelemeyi kotrol etmeye bilir sonra yapabilirsiniz. Don’t check tıklayıp Launch butonunun sol tarafına kayıt olduğumuz mail adresini giriyoruz.  ”Remember me” kısmı işaretli kalsınki devamlı e-posta adresini yazmayın. Launch kısmına tıklayın. Bu kısmında biraz bekledikten sonra ”Welcome the Sılo” ekranı gelir burada ”Get Started” butonuna tıklayın.

Create a PIN to access Silo ekranının altında dört tane rakam vererek şifremizi yazıyoruz.

Enter yapıyoruz ve şifremizi boş kısma tekrar yazıyoruz. Tekrar enter tuşuna basıyoruz.

”Nesxt Step”  butonu çıkıyor ve buraya tıklayın.

”yes but only when ı’m using an unrecognized computer” kısmı seçil gelir yani; tanınmayan bir bilgisayarda her gittiğimiz yerde kullanma imkanı veriyor. Bir çok farklı bilgisayrda bu üye hesabımızı kullanabiliriz.

”Next Step” butonuna tıklayın.

”factor authentication” yani faktör doğrulama için bir telefon numarası istiyor.

telefon numarası yazıp ister Call me ister Text me birini seçmeliyiz.

https://receive-sms.com  sitesine geliyoruz.

Number yazısının altındaki raklamlardan yani telefon numarasını birine tıklayın.

Inbound Messages – Live  yazısının yanında telefon numarası verir.

Aşağıdaki resim telefon numarasına örmektir.

Şimdi bu telefon numarasını Sılo programına yazıyoruz.

Text me kısmına tıklayın.

Your Authentic8 one time code is dört haneli rakam gelir bu rakamı ekrana yazıp ”Verify”

butonuna tıklayın.

I agree to the terms of servive kısmın yanıana kutucuğa işareti koyup hizmet koşullarını kabul ediyoruz.

”Finish” butonuna tıklayınca artık ücretsiz sunucuyu kullanmak için Sılo adlı programın ekranı gelir.

Arama çubuğuna site adresi yazıp interneti kullanmaya başlaya biliriz.

Ücretsiz sunucu web tarayıcı değildir

Sadece tarayıcı bazlı çalışmaktadır. Silo tarayıcısı yani sanal tarayıcı Mozilla Firefox’u temel alıyor ve web sitelerini normalde olduğu gibi görünmesi için bir masaüstü uygulaması kendi başına sunabileceğinden daha güvenli bir teslim mekanizması bulunmaktadır.

İndirmeyi işlemi yaptığında dilerseniz kendi bilgisayarınıza indirme (film, video vb.) imkanı veriyor. Bilgisayarınızdan da dosaya yüklem işlemi yapabilirsiniz.

İndirme ve yükleme işleminde hızlı bağlantı gerçekleşip gerçekleşmediğine dair herhangi bir şüpheniz varsa Authentic8’in sunucularında hız test web sitesi http://www.speedtest.net Sılo kontrol yapabilirsiniz. Bende en fazla Sılo testi uyguladığımda 970Mbps indirem 370Mbps yükleme gördü.

Sılo adlı programla bağlanarak bu harika hizmeti bir ay bir mail hesabı ve telefon numarası ile kullanabiliyor ve çalışanların ofislerinden kişisel hesaplarına ve sosyal medyaya erişmenin güvenli bir yol sağlamaktadır.

Bu hizmeti Ulusal Güvenlik Açığı Veritabanı sitesi; https://nvd.nist.gov/home vermektedir.

Ücretsiz sunucu hakkında biraz bilgiler vereyim.

İnternet tarayıcınınız (firefox, chrome vb.) arama terimi için 800’den fazla sonuç listeler. Tarayıcılarla ilgili sorun kötü amaçlı kodun bilgisayarınızda çalıştırılmasına ve zararlı kod (malicious) çok geniş bir kapı açarak size arka palanda görmediğiniz tehlike ile karşı karşıya bırakır.

Devlet kuruluşları, bilgileri gerçekten, gerçekten güvende tutmak zorunda kaldığında, İnternet’le bağlantısı olmayan bilgisayarlarda tutuyorlar. Bu boşluğu tekniği son derece etkili olabilir (kimse korumalı bilgisayara rastgele bir USB sürücüsü takılıp kalmadığı sürece tabi ki). Authentic8 Silo, bilgisayarınızla ziyaret ettiğiniz web siteleri arasında benzer bir güvenlik açığı oluşturur ve etkin çoklu aygıt şifre yöneticisi olarak da işlev görür.

Silo, Authentic8, sılo tarayıcıyı, aygıtlarınızda değil, sunucularında çalıştırma şeklidir. Bilgisayarınıza kod sunmak yerine, şifrelenmiş piksel görüntüleme dışında hiçbir şey sunmaz. Bu nedenle kötü niyetli hiçbir şey size ulaşamaz ve sisteminizde herhangi bir saldırı meydana gelmez. Ayrıca internet engeli olan tüm web sitelerine erişebilirsiniz.

Silo Nasıl çalışır

Silo bir tarayıcıya benziyor, bir tarayıcı gibi davranıyor ancak aslında değildir. Gerçek İnternet taramasının tümü, Authentic8’in sunucularında gerçekleşir. Yerel Silo istemciniz bu sunucularla şifreli bir bağlantı kurar. Bir bağlantıya tıkladığınızda veya bir web sitesi adresi girdiğinizde, yerel istemci isteğinizi sunucuya iletir. Sunucu web siteleri ile iletişim kurar ve zaten oluşturulan bir web sayfasını size geri gönderir. Silo’da gördüğünüz şey sayfanın resmi gibidir; doğrudan bağlı değilsinizdir.

Silo VPN Benzerliği

Silo’yu kullanmak, VPN servisini kullanmak için bazı açılardan benzerdir. İnternet trafiğiniz sizinle VPN sunucusu arasında şifrelenir ve Silo’da olduğu gibi görünen IP adresiniz sunucunun IP adresidir. Authentic8, dünyanın dört bir yanındaki 20’ye yakın noktada sunuculara sahiptir ve bir işletme kurulumunun yöneticisi hangi bitiş noktasının IP adresini kullanacağını seçebilir. Tek bir kullanıcı olarak seçim yapmazsınız, ancak gerçek IP adresiniz hala gizlidir.

Bununla birlikte, bir VPN üzerinden bağlandığınızda, yerel tarayıcınız gelen trafiğin tüm işlemlerini hala yapıyor ve bu nedenle hala kötü niyetli web sitelerinin saldırısına maruz kaldığını unutmayın. Silo’yu kullandığınızda, kötü niyetli reklamcılık, sürüş bazlı indirmeler ve diğer web tabanlı saldırılar size ulaşamaz.

Silo internette kullandığınız bilgileri siler

Bütün tarayıcılar diğer yerel işlemlerden izole etmek için çok çalışıyorlar. Gerçek tarama başka bir yerde gerçekleştiği için Silo bunu yapmak zorunda değildir.

Silo, gezinme etkinliğinizin yerel izlerini bırakmaz. Hesap bilgileriniz sunucuda kalıyor, hesabınıza herhangi bir cihazdan erişebilirsiniz. Neredeyse her şey Silo, Windows, Mac, Ubuntu ve iOS’u desteklemektedir.

Göz atma (internet geçmişi) oturumları kendiliğinden yok olur yani silinir. Böylece authentic8.com hiçbir şey yapmadığı gibi çerezler, geçmiş veya başka herhangi bir şey yok eder size ait bilgileri depolamaz ve tamamen yok eder. Silo programı firmanın tercihlerine göre özelleştirilebilir ve kimlik avı gibi kullanıcı tarafından başlatılan riskleri önlemek için idari kontroller içerir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz