1. Ana Sayfa
  2. Hayat

Windows’a Android Kurun

Windows’a Android Kurun
0

Android söz konusu olduğunda, kullanıcılar genellikle bunu akıllı telefonlar veya tabletler gibi mobil cihazlar için bir işletim sistemi olarak düşünüyor. Ancak Android’in son sürümleri, diğer modern işletim sistemleriyle aynı özelliklere sahiptir. Bu nedenle Phoenix OS geliştiricileri, Intel x86 destekleyen tüm bilgisayarlarda çalışmak için Android tabanlı bu işletim sistemini tasarlamış olmalarının nedeni budur. Phoenix OS aslında açık kaynaklı Android-x86 projesine dayanıyor. Bilgisayar için bir işletim sistemi gibi çok daha fazla hale getiriyor.

Herhangi bir bilgisayara kolay kurulum

Phoenix OS yüklemeleri, bir tanesi Android 5.1 Lollipop’tan, diğeri Android 7.1 Nougat’dan oluşan iki farklı sürümde sunuluyor. İkinci sürüm, Android’in AOSP (Android Açık Kaynak Projesi) tarafından sunulan en yeni sürümüdür. Bu sürümlerin her ikisi de ISO formatında ve EXE formatında sunulmaktadır. ISO dosyasının yararı, boş bir CD / DVD üzerine yazdırabilmeniz ve sonra herhangi bir bilgisayara yüklemek için önyükleme yapabilmenizdir. Phoenix OS gereksinimi bu kadar yüksek olmadığından (yalnızca 2 GB RAM) son 8 yılda üretilen veya monte edilen herhangi bir bilgisayara yüklenebilir.

Tanıdık bir masaüstü bilgisayar deneyimi

Kurulumdan sonra, beklenen Android başlatma ekranını göreceksiniz ve mevcut Google hesabını kullanarak giriş yapmanız gerekecek. Her şeyi yüklemeyi tamamladığında, Windows’da başlangıç menüsünde, bildirim merkezi ve bir görev çubuğu gibi kullandığınız özelliklerle dolu bir masaüstü işletim sistemi görürsünüz. Uygulamaları her zamanki gibi yükleyebilir ve bunlara başlangıç menüsündeki veya masaüstündeki kısayollara erişebilirsiniz.

Phoenix OS ve Stock Android arasında geçiş yapın

Phoenix OS, kullanıcıya Phoenix OS arabirimi veya hAndroid arayüzü arasında ileri geri geçiş yapmalarını sağlayan OS Anahtarı adı verilen özel bir özellik sunuyor. Bu özelliğe Phoenix OS’deki başlangıç menüsünden veya Android’deki ana ekrandan erişebilirsiniz. Bu, mükemmel bir kullanıcı deneyimi ve farklı uygulamalarla uyumluluk sağlayabilir.

Phoenix OS bu http://www.phoenixos.com/download_x86 adresden indirebilirsiniz.

Yazar Hakkında

Yorum Yap